ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը մայիսի 5-ին հանդիպել է արգենտինացի իրավաբաններ Մարիա Լուսիանա Մինասյանի եւ Իռենե Մասսիմինոյի հետ:
Վլադիմիր Վարդանյանը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, բարձր է գնահատել նրանց աշխատանքը` կարեւորելով համագործակցությունը:
Իռենե Մասսիմինոն տեղեկացրել է, որ համագործակցում են նաեւ սփյուռքահայ իրավաբանների հետ:
Արգենտինացի իրավաբանները Հայաստանում հանդիպել են մի շարք կառույցների ներկայացուցիչների հետ` ստանալով համապատասխան եւ համապարփակ տեղեկատվություն:
Քննարկվել են միջազգային իրավական գործընթացներին առնչվող հիմնահարցեր: Անդրադարձ է կատարվել միջազգային իրավունքի կիրառմանն առնչվող մի շարք հիմնահարցերի, մասնավորապես, միջազգային իրավունքի կիրառման ապահովման մեխանիզմներին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ակտիվ համագործակցությունը: Ընդգծվել է համատեղ ջանքերով խախտված իրավունքների վերականգնմանը եւ արդարադատության հաստատմանը հասնելու անհրաժեշտությունը:

On May 5, the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan met with the lawyers from Argentina Maria Luciana Minassian and Irene Massimino.
Welcoming the guests in parliament, Vladimir Vardanyan highly appreciated their work, highlighting the cooperation.
Irene Massimino informed that they also cooperate with the Armenian Diaspora lawyers.
The Argentinean lawyers met with the representatives of a number of structures, receiving relevant and comprehensive information.
Issues regarding the international legal processes were discussed. Reference was made to a series of issues on the implementation of international law, particularly the mechanisms of ensuring the implementation of international law.
An agreement was reached to continue the active cooperation. The necessity of reaching the restoration of the violated rights and the establishment of justice with joint efforts was underscored.