ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 23-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները հաստատել են ԱԺ ութերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերը:
Խորհրդարանի որոշմամբ նստաշրջանի օրակարգում չի ընդգրկվել ԱԺ գլխադասային հանձնաժողովի բացասական եզրակացությանն արժանացած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը հեղինակել են ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Արմենուհի Կյուրեղյանը, Գառնիկ Դանիելյանը, Արման Ղազարյանը եւ Արթուր Սարգսյանը:
Օրակարգային մի շարք հարցեր կքննարկվեն հատուկ ընթացակարգով: Դրանց երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը կիրականացվի առաջին ընթերցմամբ ընդունումից հետո՝ քսանչորս ժամվա ընթացքում:

The RA National Assembly began the work of regular sittings on May 23. The deputies approved the agendas of the fifth session of the eighth convocation of the National Assembly and the regular sittings.
According to the decision of the Parliament, the draft law on Making Amendment and Addendum to the Law on Local Self-Government authored by the deputies of the NA Armenia Faction Armenuhi Kyureghyan, Garnik Danielyan, Arman Ghazaryan and Artur Sargsyan, which was not endorsed by the NA Head Committee, was not included in the agenda of the session.
A number of agenda items will be debated in a special procedure. Their second reading debate will take place within twenty-four hours after their first reading adoption.