ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվել է, թե ինչ կլինի, եթե Հայաստանը հրաժարվի խաղաղության օրակարգից եւ չշարունակի հնարավոր խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունները:
«Բրյուսելում արձանագրվել է, որ Հայաստանը ճանաչում է Ադրբեջանի 86,6 հազար քկմ տարածքային ամբողջականությունը, եւ Ադրբեջանը ճանաչում է Հայաստանի Հանրապետության 29,8 հազար քկմ տարածքային ամբողջականությունը: Ըստ էության՝ մենք ստեղծել ենք առնվազն բարձրագույն քաղաքական մակարդակում պարտավորություն այդ տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու: Եվ այդպիսով արձանագրում ենք այն ապօրինի ներխուժումները, այն ագրեսիաները, որոնք տեղի են ունեցել ՀՀ նկատմամբ»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

During the National Assembly-Government Q&A session, the deputy of the Civil Contract Faction Gevorg Papoyan inquired from the Prime Minister Nikol Pashinyan what will be if Armenia rejects the peace agenda and will not continue the negotiations around the possible peace treaty.
“In Brussels it was recorded that Armenia recognizes 86.6 thousand km2 territorial integrity of Azerbaijan, and Azerbaijan recognizes 29.8 thousand km2 territorial integrity of the Republic of Armenia. In fact, we have created at least at political level obligation to recognize that territorial integrity. And thus, we record the illegal invasions, the aggressions that took place against the Republic of Armenia,” Nikol Pashinyan said.