ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավորի թեկնածուի թափուր տեղի համար առաջադրել էր Վահագն Թորոսյանի, Լիլիթ Խաչատրյանի եւ Անի Մխիթարյանի թեկնածությունները: Մայիսի 25-ին ԱԺ 107 պատգամավորներից գաղտնի քվեարկությանը ոչ ոք չի մասնակցել, հետեւաբար քվեատուփում որեւէ քվեաթերթիկ չի եղել:
ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հայտնել է, որ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 143-րդ հոդվածի 6-րդ մասի համաձայն, եթե թեկնածուներից որեւէ մեկը չի ընտրվում, ապա այդ դեպքում անցկացվում է ընտրության երկրորդ փուլ, որին մասնակցում են առաջին փուլում առավելագույն ձայներ հավաքած երկու թեկնածուները:
Հակոբ Արշակյանը պարզաբանել է, որ այս դեպքում երկրորդ փուլ տեղի չի կարող ունենալ, եւ ԲԴԽ-ն տասնօրյա ժամկետում պետք է առաջադրի հաջորդ թեկնածուների եռյակին:

Председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян сообщил, что Высший судебный совет (ВСС) выдвинул кандидатов на должность судьи Гражданской палаты Кассационного суда (ГП КС) В.Торосяна, Л.Хачатрян и А.Мхитарян. 25 мая ни один из 107 депутатов НС не участвовал в тайном голосовании, поэтому бюллетеня в урне для голосования не оказалось.
Вице-спикер НС А.Аршакян сообщил, что, согласно ст.143.6 конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если кто-либо из кандидатов не избирается, проводится второй тур выборов, в котором участвуют двое кандидатов, набравших в первом туре наибольшее количество голосов.
А.Аршакян пояснил, что в этом случае второй тур не может состояться, а ЦИК в течение десяти дней должна выдвинуть тройку следующих кандидатов.