ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավորի թեկնածուի թափուր տեղի համար առաջադրել էր Վահագն Թորոսյանի, Լիլիթ Խաչատրյանի եւ Անի Մխիթարյանի թեկնածությունները: Մայիսի 25-ին ԱԺ 107 պատգամավորներից գաղտնի քվեարկությանը ոչ ոք չի մասնակցել, հետեւաբար քվեատուփում որեւէ քվեաթերթիկ չի եղել:
ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հայտնել է, որ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 143-րդ հոդվածի 6-րդ մասի համաձայն, եթե թեկնածուներից որեւէ մեկը չի ընտրվում, ապա այդ դեպքում անցկացվում է ընտրության երկրորդ փուլ, որին մասնակցում են առաջին փուլում առավելագույն ձայներ հավաքած երկու թեկնածուները:
Հակոբ Արշակյանը պարզաբանել է, որ այս դեպքում երկրորդ փուլ տեղի չի կարող ունենալ, եւ ԲԴԽ-ն տասնօրյա ժամկետում պետք է առաջադրի հաջորդ թեկնածուների եռյակին:

The Chairman of the RA NA Counting Commission Narek Babayan informed that the Supreme Judicial Council (SJC) nominated for the vacant position of the judge of the Civil Chamber of the Court of Cassation the candidacies of Vahagn Torosyan, Lilit Khachatryan and Ani Mkhitaryan. On May 25, nobody out of NA 107 deputies took part in the voting, therefore, there was no ballot paper.
The NA Vice President Hakob Arshakyan informed that in accordance with Article 143.6 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly, if one of the candidates is not elected, then in that case second phase of the election is held, where the two candidates who had maximum votes in the first phase, take part.
Hakob Arshakyan clarified that in this case second phase will not take place, and the SJC should nominate the next three candidates within ten days.