Նիկոլ Փաշինյանը մեկնաբանել է վարչապետի պաշտոնավարումը դադարեցնելու վերաբերյալ Աղվան Վարդանյանի առաջարկը` պատասխանելով պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանի հարցին
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանն ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացքում, մեջբերելով ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանի հարցազրույցից մի հատված, խնդրել է մեկնաբանել վարչապետի պաշտոնավարումը դադարեցնելու վերաբերյալ Աղվան Վարդանյանի առաջարկը:
«Այդ հարցով պետք է զբաղվի Գլխավոր դատախազությունը: Ինչ վերաբերում է մահապարտներին, պետք է հույս հայտնել, որ այդ մահապարտների ցանկում 44-օրյա պատերազմի դասալիքների հատուկ ստորաբաժանում կլինի այդ խնդիրը լուծելու համար»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Nikol Pashinyan comments Aghvan Vardanyan’s proposal on termination the Prime Minister’s office, answering the question of deputy Hasmik Hakobyan
During the NA-Government Q&A session the deputy of the Civil Contract Faction Hasmik Hakobyan, quoting an episode from the interview of the deputy of the RA NA Armenia Faction Aghvan Vardanyan, asked to comment Aghvan Vardanyan’s proposal on termination the Prime Minister’s office.
“The General Prosecutor’s Office should be engaged with that issue. What refers to the executioners, we should express hope that there will be special subdivision of deserters of 44-day war on the list of those executioners for solving that problem,” Nikol Pashinyan said.