Էկոնոմիկայի նախարարության մարզային մոնիտորինգի վարչության աշխատակիցների կրճատմամբ խնդիրնե՞ր են առաջացել. Արփինե Դավոյանի հարցն Էկոնոմիկայի նախարարին
ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատգամավոր Արփինե Դավոյանը նախ հիշեցրել է, որ Կառավարության առաջնահերթություններից մեկը գյուղատնտեսությունն է, ապա Էկոնոմիկայի նախարարից հետաքրքրվել մարզային մոնիտորինգի վարչության աշխատակիցների թվի կրճատմամբ, վարչության գործունեության դադարեցմամբ: Պատգամավորն ընդգծել է, որ այդ պատճառով առաջացել են մի շարք խնդիրներ, որոնք վերաբերում են փոխհատուցումներին եւ գյուղատնտեսական աշխատանքներում ի հայտ եկող բազմաթիվ հարցերի վերհանմանը:
Անդրադառնալով փոխհատուցումներին` Էկոնոմիկայի նախարարը նշել է, որ դժվարությունները կապված են ոչ թե ծառայության բացակայության, այլ այդ ծրագրի ներքո շահառուների կողմից փաստաթղթաշրջանառության ոչ պատշաճ ներկայացման հետ:

Arpine Davoyan’s question to Minister of Economy: Does reduction of employees of Regional Monitoring Department of Ministry of Economy cause problems?
During the NA-Government Q&A session, the deputy Arpine Davoyan first reminded that one of the priorities of the Government is agriculture, then asked the Minister of Economy about the reduction of the number of employees of the Regional Monitoring Department and the termination of the activity of the department. The deputy underscored that because of this, a number of problems have arisen, which are related to compensations and the raising of many issues arising in agricultural work.
Touching upon the compensations, the Minister of Economy mentioned that the difficulties are not related to the lack of service, but to the improper presentation of document circulation by the beneficiaries of the programme.