Հունիսի 15-ին խորհրդարանը շարունակել է ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցի քննարկումը: Այդ պաշտոնում ընտրվելու համար «Պատիվ ունեմ» եւ «Հայաստան» խմբակցություններն առաջադրել էին Անահիտ Սարգսյանին` որպես համաձայնեցված թեկնածու:
Հարցի առնչությամբ իրենց դիրքորոշումներն են հայտնել ԱԺ «Պատիվ ունեմ», «Հայաստան» եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունները:
Եզրափակիչ ելույթում Անահիտ Սարգսյանն անդրադարձել է իշխող խմբակցության պատգամավորների ելույթներին` նշելով, որ եթե ինքը չընտրվի, ապա ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովում երկու թափուր տեղ է լինելու:
ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ քվեարկությունն անցկացնելու ժամանակը սպառվել է, իսկ օրենսդրությունը թույլ չի տալիս ժամ ավելացնել եւ քվեարկությունն անցկացնել: Հետեւաբար, քվեարկությունը կանցկացվի առաջիկա արտահերթ նիստերից մեկի ընթացքում:

15 июня парламент продолжил обсуждение вопроса избрания члена Комиссии по защите конкуренции (КЗК). В качестве согласованного кандидата фракциями “Честь имею” и “Армения” для избрания на эту должность выдвинута А.Саргсян.
Свои позиции по данному вопросу выразили фракции НС "Честь имею", "Армения" и "Гражданский договор".
В заключительном слове А.Саргсян коснулась выступлений депутатов правящей фракции, отметив, что если она не будет избрана, то в КЗК останется две вакансии.
Председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян сообщил, что время для проведения голосования истекло, а законодательство не позволяет добавить час и провести голосование. Следовательно, голосование будет проведено на одном из ближайших внеочередных заседаний.