Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հունիսի 15-ին ընդունել է Sunrise Resorts and Cruises, SkyMax Holidays-ի հիմնադիր եւ նախագահ Հոսամ Էլ Շաերին, Skymax Holidays-ի գլխավոր տնօրեն Ամր Ազաբին եւ ISR Air ավիաընկերության տնօրեն Յոսի Յոսեֆին:
Հակոբ Արշակյանը ողջունել է հյուրերին եւ կարեւորել նրանց այցը Հայաստան:
Զրուցակիցները քննարկել են մեր երկրում նոր հյուրանոցային համալիրների, բնակելի թաղամասերի եւ դրանց կից ենթակառուցվածքների կառուցման հնարավորությունները: Այս համատեքստում հաշվի է առնվել մեր երկիր այցելող զբոսաշրջիկների ու Հայաստան տեղափոխվող օտարերկրացիների ավելացող հոսքը:
Հյուրերը նշել են, որ մեր երկրում ներդրումներ կատարելու հարցում մեծ է Հայաստանի տնտեսական գրավչությունը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Ծովինար Վարդանյանը եւ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը: Վերջինս խոսել է Հայաստանում հյուրանոցների ծանրաբեռնվածությունից, կարեւորել ոլորտում ներդրումներ իրականացնելու հարցում հյուրերի հետաքրքրությունը:

15 июня вице-спикер НС А.Аршакян принял основателя и президента Sunrise Resorts and Cruises, SkyMax Holidays Хоссама Эль Шаера, генерального директора Skymax Holidays Амра Азаба и директора ISR Air Йосси Йосефа.
А.Аршакян, приветствовав гостей, подчеркнул важность их визита в Армению.
Собеседники обсудили возможности строительства в нашей стране новых гостиничных комплексов, жилых кварталов и прилегающей к ним инфраструктуры. В этом контексте учитывался увеличивающийся поток посещающих нашу страну туристов и переезжающих в Армению иностранцев.
Гости отметили, что экономическая привлекательность Армении велика в плане инвестиций в нашу страну.
На встрече также присутствовали член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Ц.Варданян и министр экономики В.Керобян. Последний проинформировал о загруженности гостиниц в Армении, подчеркнул важность заинтересованности гостей в инвестициях в сферу.