Ադրբեջանի վարքագիծն անընդունելի ու մերժելի է. պետք է զսպել այդ երկրի անհագ ցանկությունները. Արծվիկ Մինասյան
2022 թվականի բյուջեն չի ապահովել Հայաստանի եւ Արցախի առջեւ ծառացած մարտահրավերների գոնե մասնակի լուծումը: Այս մասին ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող ճեպազրույցների ընթացքում ասել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը:
Խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանն անդրադարձել է բյուջեի կատարողականի քննարկմանն ու հայտնել, որ այդ ընթացքում կեղծիքներ են հնչել: Պատգամավորը խոսել է 2000-ականների ԼՂ մասով բանակցությունների, նույն ժամանակահատվածում Մեղրիի ու տարածքային փոխանակման առաջարկի, երկրում աղքատության ավելացման մասին:
Արծվիկ Մինասյանն անդրադարձել է նախօրեին` ադրբեջանցիների` Հակարիի կամուրջն արկակոծելու հարցին: Պատգամավորը հայտնել է, որ ինքն այդ թեմայով խոսել է Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ, որն իրեն տեղեկացրել է` Ադրբեջանը փորձում է շարունակել ագրեսիան. սրացումը հատկապես կապված է եղել ՀՀ խորհրդանիշների տոնի հետ, որը նշվում է հունիսի 15-ին:
«Ադրբեջանի վարքագիծն անընդունելի ու մերժելի է: Մեր կոչն Ադրբեջանին պատերազմ հայտարարելը չէ: Միջազգային մակարդակում առնվազն պետք է հասնել այն բանին, որ Ադրբեջանի անհագ ցանկությունները զսպվեն»,- ասել է Արծվիկ Մինասյանը:

А.Минасян: “Поведение Азербайджана неприемлемо – ненасытные желания этой страны надо обуздать”
“Бюджет-2022 не обеспечил хотя бы частичного решения вызовов, стоящих перед Арменией и Арцахом”, - заявил секретарь фракции "Армения" А.Минасян на брифинге по итогам очередных заседаний НС.
Депутат фракции А.Хачатрян коснулся обсуждения исполнения бюджета, переговоров по Нагорному Карабаху в двухтысячных годах, предложения в тот же период территориального обмена Мегри, роста бедности в стране.
А.Минасян затронул обстрел азербайджанцами накануне моста Хакари. Депутат проинформировал, что беседовал с министром обороны С.Папикяном, заметившим, что Азербайджан пытается продолжать агрессию, – обострение   связано с праздником символов РА, который отмечается 15 июня.
“Поведение Азербайджана неприемлемо. Наш призыв не объявлять войну Азербайджану. На международном уровне, по меньшей мере, ненасытные желания этой страны надо обуздать”, - подчеркнул А.Минасян.