Ադրբեջանի վարքագիծն անընդունելի ու մերժելի է. պետք է զսպել այդ երկրի անհագ ցանկությունները. Արծվիկ Մինասյան
2022 թվականի բյուջեն չի ապահովել Հայաստանի եւ Արցախի առջեւ ծառացած մարտահրավերների գոնե մասնակի լուծումը: Այս մասին ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող ճեպազրույցների ընթացքում ասել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը:
Խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանն անդրադարձել է բյուջեի կատարողականի քննարկմանն ու հայտնել, որ այդ ընթացքում կեղծիքներ են հնչել: Պատգամավորը խոսել է 2000-ականների ԼՂ մասով բանակցությունների, նույն ժամանակահատվածում Մեղրիի ու տարածքային փոխանակման առաջարկի, երկրում աղքատության ավելացման մասին:
Արծվիկ Մինասյանն անդրադարձել է նախօրեին` ադրբեջանցիների` Հակարիի կամուրջն արկակոծելու հարցին: Պատգամավորը հայտնել է, որ ինքն այդ թեմայով խոսել է Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ, որն իրեն տեղեկացրել է` Ադրբեջանը փորձում է շարունակել ագրեսիան. սրացումը հատկապես կապված է եղել ՀՀ խորհրդանիշների տոնի հետ, որը նշվում է հունիսի 15-ին:
«Ադրբեջանի վարքագիծն անընդունելի ու մերժելի է: Մեր կոչն Ադրբեջանին պատերազմ հայտարարելը չէ: Միջազգային մակարդակում առնվազն պետք է հասնել այն բանին, որ Ադրբեջանի անհագ ցանկությունները զսպվեն»,- ասել է Արծվիկ Մինասյանը:

Artsvik Minasyan: The behavior of Azerbaijan is unacceptable and deniable: We shall restrain the insatiable desires of that country
The budget of 2022 did not ensure at least the partial solution of the challenges facing Armenia and Artsakh. The Secretary of the NA Armenia Faction Artsvik Minasyan said during the briefings following the NA regular sittings.
The deputy of the Faction Artur Khachatryan touched upon the debate of the budget execution and informed that there were falsifications were heard. The deputy spoke about the negotiations on Nagorno Karabakh in the 2000s, the proposal of Meghri and regional exchange and increase of poverty in the country.
Artsvik Minasyan referred to the issue of bombing Hakari bridge by the Azerbaijanis the day before. The deputy informed that he talked about that theme with the Minister of Defense Suren Papikyan, who informed him that Azerbaijan tries to continue the aggression: the escalation was especially connected with the Day of the Symbols of the Republic of Armenia, which is celebrated on June 15.
“The behaviour of Azerbaijan is unacceptable and deniable. Our call to Azerbaijan is not declaring war. We should at least reach to restraining the insatiable desires of Azerbaijan at international level,” Artsvik Minasyan said.