Ընտրվեց հանձնաժողովի փոխնախագահ
Հունիսի 14-ին տեղի ունեցավ Աժ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական  հանձնաժողովի հերթական նիստը, Մնացական Պետրոսյանի նախագահությամբ, օրակարգում ունենալով փոխնախագահի ընտրության հարցը:
Հանձնաժողովի նախագահ Մնացական Պետրոսյանն առաջադրեց ՀՀԿ խմբակցության եւ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Սուքիաս Ավետիսյանի թեկնածությունը: «Արդեն մեկ տարի պարոն Ավետիսյանը հանձնաժողովի անդամ է, ակտիվ մասնակցում է բոլոր քննարկումներին»նշեց հանձնաժողովի նախագահ Մնացական Պետրոսյանը:
Հանձնաժողովը միաձայն ընտրեց Սուքիաս Ավետիսյանին` որպես Աժ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ:

Избран заместитель председателя Комиссии
14 июня состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы под председательством Мнацакана Петросяна, имея в повестке дня вопрос избрания заместителя председателя Комиссии.
Председатель Комиссии Мнацакан Петросян предложил кандидатуру члена фракции РПА и Постоянной комиссии НС по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы Сукиаса Аветисяна. ,,Уже год, как г-н Аветисян является членом Комиссии и активно участвует во всех обсуждениях'', - отметил председатель Комиссии Мнацакан Петросян.
Комиссия единогласно избрала Сукиаса Аветисяна в качестве заместителя председателя Постоянной комиссии НС по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы.