Խորհրդարանը քննարկել է երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը
«Զբաղվածության մասին» եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ նախատեսող օրենքների նախագծերի փաթեթը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է հուլիսի 11-ին գումարված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում:
Հիմնական զեկուցող, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը  տեղեկացրել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցման ժամանակահատվածում «Զբաղվածության մասին» օրենքում  կատարվել են որոշակի խմբագրական փոփոխություններ: Տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ են կատարվել նաեւ «Սոցիալական աջակցության մասին» օրենքում եւ ՀՀ քրեակատարողական օրենսգրքում:
Հարակից զեկուցող, ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Մարիամ Պողոսյանը կոչ է արել կողմ քվեարկել օրենսդրական փաթեթին:

Парламент обсудил пакет законопроектов во втором чтении
11 июля на внеочередной сессии НС обсужден во втором чтении пакет проектов о внесении изменений в закон “О занятости” и смежные законы.
Основной докладчик заместитель министра труда и социальных вопросов Р.Саргсян сообщил, что в период с первого по второе чтения в закон "О занятости" внесены определенные редакционные изменения. Технические правки внесены также в закон “О социальном содействии” и Уголовно-исполнительный кодекс РА.
Содокладчик член Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам М.Погосян призвала проголосовать в пользу законопроекта.