Չեխիայի Հանրապետության Սենատի պատվիրակությունը Հայաստանում
Հունիսի 19-21-ը Հայաստանում կլինեն Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության  հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամները:
Հունիսի 19-ին պատվիրակությանը կընդունի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը, այնուհետեւ պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ կդնեն Ծիծեռնակաբերդում` ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում: Նույն օրը  պատվիրակությանը կընդունի ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը:
Հունիսի 20-ին  Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամներին կընդունի  ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամայիս Գրիգորյանը: Նույն օրը պատվիրակությանը կընդունի պաշտպանության փոխնախարար Արթուր Աղաբեկյանը:

Delegation of the Senate of the Czech Republic
On June 19-21 the members of the delegation of the Committee on Foreign Affairs, Defence and Security of the Senate of the Czech Republic will be in Armenia.
On June 19 Armen Roustamyan, Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Affairs will receive the delegation, then the delegation members will lay down a wreath in Tsitsernakaberd, at the memorial complex of the Genocide victims. The same day Arman Kirakosyan, RA Deputy Foreign Minister will receive the delegation.
On June 20 Aramayis Grigoryan, Chairman of the NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs will receive the delegation members of the Committee on Foreign Affairs, Defence and Security of the Senate of the Czech Republic. The same day Artur Aghabekyan, RA Deputy Defence Minister will receive the delegation.