Չեխիայի Հանրապետության Սենատի պատվիրակությունը Հայաստանում
Հունիսի 19-21-ը Հայաստանում կլինեն Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության  հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամները:
Հունիսի 19-ին պատվիրակությանը կընդունի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը, այնուհետեւ պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ կդնեն Ծիծեռնակաբերդում` ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում: Նույն օրը  պատվիրակությանը կընդունի ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը:
Հունիսի 20-ին  Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամներին կընդունի  ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամայիս Գրիգորյանը: Նույն օրը պատվիրակությանը կընդունի պաշտպանության փոխնախարար Արթուր Աղաբեկյանը:

Делегация Сената Чешской Республики в Армении
19-21 июня в Армению прибудут члены делегации Комиссии по внешним отношениям, вопросам обороны и безопасности Сената Чешской Республики.
19 июня делегацию примет председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Рустамян, затем члены делегации возложат венок в Цицернакаберде к мемориалу  Геноцида армян. В тот же день делегацию примет замминистра ИД РА  А.Киракосян.
20 июня членов делегации Комиссии по внешним отношениям, вопросам обороны и безопасности Сената Чешской Республики примет председатель Постоянной комиссии НС по обороне, нацбезопасности и внутренним делам  А.Григорян. В тот же день делегацию примет замминистра обороны А.Агабекян.