Վաղարշակ Հակոբյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ղազախստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաեւին
Ուրախ եմ փաստել, որ հայ-ղազախական հարաբերությունները բարձր մակարդակի վրա են: Մենք կարեւորում ենք երկկողմ համագործակցության խորացումն ու զարգացումը. այս համատեքստում պետք է ակտիվացնել բարեկամական խմբերի փոխայցելությունները. ասել է ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վաղարշակ Հակոբյանը ՀՀ-ում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաեւի եւ նրա գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը:
Բոլատ Իմանբաեւն իր հերթին գոհունակությամբ է արձանագրել այն փաստը, որ երկկողմ հարաբերությունները գնալով էլ ավելի են ամրապնդվում: Նա նշել է, որ Ղազախստանը ողջունում է բարեփոխումների ուղին, որը Հայաստանը սկսել է 2018 թվականից: Արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը Վաղարշակ Հակոբյանին տեղեկացրել է, որ վերջին ընտրություններից հետո իրենց երկրում արդեն ձեւավորվել է Մաժիլիսը, ներկայացրել բարեկամական խմբի անդամ պատգամավորների ցանկը ու հայտնել, որ իրենց երկրում արդեն սպասում են ՀՀ ԱԺ պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, կողմերը քննարկել են բարեկամական խմբերի փոխայցելություններին ու դրանց ժամանակահատվածին վերաբերող հարցեր:
ԱԺ ութերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 54 հարց
Սեպտեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է նաեւ սեպտեմբերի 11-ին գումար...
Կարեւորվել է Ազգային ժողով-Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ համագործակցության շարունակականությունը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 8-ին ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի տարածաշրջանային ծրագրերի տնօրեն Ստեֆան Նիքսի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ Ալեն Սիմոնյանը բարձր է գնահատել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի՝ ժողովրդավարական գործընթացներին աջակցելուն ուղղվ...

Vagharshak Hakobyan Receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Kazakhstan to RA Bolat Imanbayev
I am glad to state that the Armenian-Kazakh relations are at a high level. We highlight the deepening and development of bilateral cooperation - in this context we should activate the mutual visits of Friendship Groups: The Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Vagharshak Hakobyan said at the meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia Bolat Imanbayev and the delegation led by him.
In his turn Bolat Imanbayev expressed his satisfaction with the fact that the bilateral relations are further strengthening. He noted that Kazakhstan welcomes the path of reforms that Armenia has started since 2018. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary informed Vaghrashak Hakobyan that after the last elections the Mazhilis had already been formed in their country, presented the list of the MPs of the Friendship Group and said that they are waiting for the RA NA delegation in their country.
During the meeting, among other issues, the sides discussed issues regarding the mutual visits of the Friendship Groups and its period.
08.09.2023
54 Items Included in Draft Agenda of Sixth Session of NA Eighth Convocation
On September 8, the sitting of the RA NA Council presided over by Alen Simonyan was held.The draft agendas of the sixth session of the eighth convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on September 11 were debated and approved. The sequence of the debate of the agen...
Continuity of cooperation between National Assembly and International Republican Institute highlighted
On September 8, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Regional Program Director for Eurasia of the International Republican Institute (IRI) Stephen Nix.Welcoming the guests, Alen Simonyan highly appreciated the activity of the International Republican Institute aimed a...