ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը սեպտեմբերի 13-ին Ազգային ժողովում ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի «Ժողովրդավարություն` իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողովի) եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ներկայացուցիչներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, ընտրական օրենսդրության կատարելագործման հեռանկարները:
Հայկ Կոնջորյանը շեշտել է, որ ժողովրդավարության ամրապնդումը եւ ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացումը խորհրդարանական մեծամասնության կարեւորագույն առաջնահերթություններից են:

On September 13, the Head of the RA NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan received the representatives of the Council of Europe European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) and the OSCE/ODIHR in the National Assembly.
During the meeting, the process of democratic reforms in Armenia, the prospects of improving the electoral legislation were discussed.
Hayk Konjoryan underscored that the strengthening of democracy and the development of democratic institutions are among the most important priorities of the parliamentary majority.