Հարիս Գեորգիադեսի ղեկավարած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Այս դժվարին ժամանակահատվածում մենք եկել ենք ձեզ հետ կիսելու ձեր ցավը: Մեր հարաբերությունները պատմական եւ եղբայրական հենք ունեն, դրանց զարգացման մեծ ներուժ կա. ասել է Կիպրոս-Հայաստան միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հարիս Գեորգիադեսը:
Նրա ղեկավարած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 3-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Հայոց ցեղասպանության  Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, դիտել Հայոց մեծ եղեռնը հավաստող ցուցանմուշները, ծանոթացել վավերագրերին: Հարիս Գեորգիադեսը գրառում է կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում` նշելով. «Մենք աջակցում ենք արդարության վերականգնմանը, հայ ժողովրդի պատմական պայքարին»:

In this difficult period, we have come to share with you your pain. Our relations have historical and brotherly basis, there is great potential for their development: The Chair of Cyprus-Armenia Inter-Parliamentary Committee on Cooperation Harris Georgiades said.
On October 3, the delegation led by him visited Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan. The members of the delegation laid a wreath and flowers at the Eternal Fire and honoured with a minute of silence the memory of Holy Martyrs of the Armenian Genocide.
The guests at the Armenian Genocide Museum-Institute observed the exhibits and got acquainted with the documents. Harris Georgiades left a note in the Book of Honourable Guests, noting: “We support the restoration of justice and the Armenian people’s historical fight.”