Խորհրդարանի հերթական նիստում ներկայացվել են նախորդ օրը տեղի ունեցած գաղտնի քվեարկության արդյունքները
Ազգային ժողովի դեկտեմբերի 6-ի հերթական նիստում ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է դեկտեմբերի 5-ին տեղի ունեցած Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թեկնածուի ընտրության գաղտնի քվեարկության արդյունքները:
Նշվել է, որ Բարձրագույն դատական խորհուրդն այս պաշտոնում առաջադրել էր Սերգեյ Մարաբյանի, Ռուբիկ Մխիթարյանի եւ Մանվել Շահվերդյանի թեկնածությունները: Ըստ Նարեկ Բաբայանի՝ ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 68-ը: Քվեատուփում առկա է եղել 68 քվեաթերթիկ, անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել: Սերգեյ Մարաբյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 68 պատգամավոր: Ռուբիկ Մխիթարյանն ու Մանվել Շահվերդյանը ձայներ չեն ստացել:
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի թափուր տեղերի համար Ազգային ժողովին առաջարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված Հասմիկ Հակոբյանի եւ Նունե Հախվերդյանի թեկնածությունները:
ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 69-ը: Անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել: Ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ. Հասմիկ Հակոբյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 68, դեմ՝ 1 պատգամավոր: Նույն կերպ բաշխվել են նաեւ Նունե Հախվերդյանին ուղղված քվեները:
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր պաշտոնում առաջարկել էր Հակոբ Միհրանյանի թեկնածությունը:
ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 69-ը: Անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել: Ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ՝ կողմ 69, դեմ՝ 0:

Итоги состоявшегося накануне тайного голосования представлены на очередном заседании парламента
6 декабря на очередном заседании парламента председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян представил результаты состоявшегося 5 декабря тайного голосования по кандидатуре судьи судейского состава по расследованию коррупционных преступлений Антикоррупционной палаты Кассационного суда.
Отмечено, что Высший судебный совет (ВСС) выдвинул на эту должность С.Марабяна, Р.Мхитаряна и М.Шахвердяна. По Бабаяну, в голосовании приняли участие 68 из 107 депутатов НС. В урне для голосования находилось 68 бюллетеней, недействительных бюллетеней не было. За кандидатуру С.Марабяна проголосовали 68 депутатов. Р.Мхитарян и М.Шахвердян не получили голосов.
Постоянная комиссия по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта предложила Национальному Собранию кандидатуры А.Акопян и Н.Ахвердян, выдвинутые фракцией "Гражданский договор" на вакантные места члена Комиссии по телевидению и радио (КТР).
В голосовании приняли участие 69 из 107 депутатов НС. Недействительных бюллетеней не было. За кандидатуру А.Акопян проголосовали 68 депутатов, против - 1. Таким же образом распределились и голоса, адресованные Н.Ахвердян.
Постоянная комиссия НС по финансовым, кредитным и бюджетным вопросам предложила кандидатуру А.Миграняна на вакантную должность члена Аудиторской   палаты (АП).
В голосовании приняли участие 69 из 107 депутатов НС. Недействительных бюллетеней не было. Голоса распределились следующим образом: 69 – “за”, 0 – “против”.