29 հարց` հունվարի 15-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում
Ազգային ժողովի խորհուրդը հունվարի 12-ին գումարել է նիստ, որը վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի, ինչպես նաեւ հունվարի 15-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը:
ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 29 հարց:
Փոփոխություններ են կատարվել  ԱԺ խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 4-ի , հոկտեմբերի 5-ի , հոկտեմբերի 25-ի 018-Ա , 019-Ա եւ 020-Ա որոշումներում:
Տեղի է ունեցել ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նիստը
Հունվարի 12-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նիստը: Քննարկվել են հունվարի 15-ին մեկնարկող ԱԺ հերթական նստաշրջանի օրակարգային հարցեր: Խմբակցությունը որոշում է կայացրել Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել Կարեն Թումանյանի թեկնածությունը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում թեկնածու առաջադրելու մասին
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում թեկնածու է առաջադրել Կարեն Թումանյանին»,- նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի պարտականությունները ժամանակա...

29 items on draft agenda of NA Regular Sittings to be convened on January 15
On January 12, the Council of the National Assembly presided over by the NA Vice President Hakob Arshakyan convened a sitting.
The draft agendas of the seventh session of the eighth convocation of the National Assembly, as well as of the regular sittings to be convened on January 15 were debated and approved.
29 items were included in the draft agenda of the NA regular sittings.
Amendments were made to the decisions of the NA Council of October 4, October 5, October 25, 2021, 018-A and 020-A.
12.01.2024
Sitting of NA Civil Contract Faction is held
On January 12, the sitting of the Civil Contract Faction of the National Assembly was held.Issues on the agenda of the regular NA session starting on January 15 were debated.The Faction decided to nominate Karen Tumanyan as a member of the Supreme Judicial Council....
RA NA President’s statement on nominating a candidate for position of a member of Supreme Judicial Council
“According to Article 144.2 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, the Civil Contract Faction of the National Assembly has nominated Karen Tumanyan as a candidate for the position of a member of the Supreme Judicial Council,” the statement signed by the RA NA Vice...