Ազգային ժողովի Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ բարեկամական խմբի անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Պողոսյանը հունվարի 29-ին հանդիպել է մեր երկրում ԱՄԷ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլային:
Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում` Քրիստինե Պողոսյանը կարեւորել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հետ համագործակցությունը, խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը:
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է երկկողմ կապերի խորացման անհրաժեշտությունը, խոսել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ԱՄԷ Դաշնային ազգային խորհրդի միջեւ փոխգործակցության զարգացման մասին:
Կողմերը քննարկել են թմրամիջոցների դեմ պայքարի ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները, ընդգծել գործնականում փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը: Դեսպանը նշել է, որ ԱՄԷ-ն մեծ փորձ ունի ոլորտում եւ պատրաստ է ներկայացնելու այն Հայաստանի գործընկերներին:

On January 29, the member of the Armenia-United Arab Emirates (UAE) Friendship Group of the National Assembly, the deputy of the Civil Contract Faction Kristine Poghosyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary United Arab Emirates to our country Nariman Mohd Sharif Almulla.
Welcoming the Ambassador in parliament, Kristine Poghosyan highlighted the cooperation with Arab United Emirates, the development of the parliamentary relations.
Thanking for the reception, the Ambassador emphasized the necessity of deepening of bilateral ties, spoke about the development of interaction between the RA National Assembly and the UAE Federal National Council.
The sides discussed the possibilities of collaboration in fighting against drugs, underscored the need of exchange of experience in practice. The Ambassador noted that the UAE has great experience in the sphere and is ready to present it to the partners of Armenia.