Ազգային ժողովի Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ բարեկամական խմբի անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Պողոսյանը հունվարի 29-ին հանդիպել է մեր երկրում ԱՄԷ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլային:
Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում` Քրիստինե Պողոսյանը կարեւորել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հետ համագործակցությունը, խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը:
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է երկկողմ կապերի խորացման անհրաժեշտությունը, խոսել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ԱՄԷ Դաշնային ազգային խորհրդի միջեւ փոխգործակցության զարգացման մասին:
Կողմերը քննարկել են թմրամիջոցների դեմ պայքարի ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները, ընդգծել գործնականում փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը: Դեսպանը նշել է, որ ԱՄԷ-ն մեծ փորձ ունի ոլորտում եւ պատրաստ է ներկայացնելու այն Հայաստանի գործընկերներին:

Посол ОАЭ в Армении – в парламенте
29 января член группы дружбы НС Армения-Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ), депутат фракции "Гражданский договор" К.Погосян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом ОАЭ в РА Нариман Мохаммед Шариф аль-Муллой.
Приветствуя посла в парламенте, К.Погосян подчеркнула важность сотрудничества с ОАЭ, развития парламентских связей.
Выразив признательность за прием, посол подчеркнула необходимость углубления двусторонних связей, коснулась развития взаимодействия между НС РА и Федеральным Национальным Советом ОАЭ.
Стороны обсудили возможности сотрудничества в борьбе с наркотиками, подчеркнули необходимость обмена практическим опытом. Посол отметила, что ОАЭ имеют большой опыт в этой сфере и готовы представить его армянским партнерам.