Փոփոխություններ «Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության եւ ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրենքում Օրենքի նախագծով առաջարկում ենք վերանայել օրենքի վերնագիրը, հստակեցնել առկա սահմանումները, դրանք նաեւ համապատասխանեցնել Քրեական օրենսգրքի սահմանումներին, օրենքում ներառել նոր սահմանումներ. ասել է Զարուհի Բաթոյանն ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի` փետրվարի ...
Հայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը փետրվարի 1-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին: Քննարկել են Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, կարեւորել կոռուպցիայի դեմ պայքարի անշեղ իրագործումը...
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը հյուրընկալել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, փոխնախագահ Մերի Գալստյանը, հանձնաժողովի անդամներ Էլինար Վարդանյանը, Սոնա Ղազարյանը, Արմեն Գեւորգյանը եւ Տաթեւիկ Գասպարյանը փետրվարի 1-ին հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել երկրորդ ընթերցմամբ քննարկված նախաձեռնությանը ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 1-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արփինե Դավոյանի հեղինակած ««Դատախազության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ ««Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» օրենք...
Օրենսդրական նախաձեռնություն միտված վարչարարության պարզեցմանը, վարչական դատարանների ծանրաբեռնվածության թեթեւացմանը Ճանապարհային երթեւեկության կանոնների խախտումների գերակշիռ մասը տեսալուսանկարահանման սարքերի միջոցով են արձանագրվում, եւ արդի պայմաններում, արդարացված չէ թղթային ծանուցումների համար տարեկան կտրվածքով շուրջ 1,5 մլրդ գումար հատկացնելը: Նախատեսել ենք թվային հնարավոր միջանկյալ լուծում, մինչեւ կներդրվի կե...
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը ողջույնի խոսքով է հանդես եկել Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության տարեկան համաժողովում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը ներկա է գտնվել Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) 23-րդ տարեկան համաժողովին: ԱԺ փոխնախագահը ողջույնի խոսքում շնորհավորել է ԱՏՁՄ ներկայացուցիչներին եւ հաջողություններ մաղթել առաջիկա գործունեության ընթացքում: Հակոբ Արշակյանն անդրադարձել է ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ. ուղիղ հեռարձակում Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ... |

Поправки в закон “О предотвращении домашнего насилия, защите подвергшихся насилию в семье лиц и восстановлении семейного согласия”
“Проектом закона предлагаем пересмотреть название закона, уточнить существующие определения, привести их в соответствие с положениями Уголовного кодекса, включить в закон новые определения”, - отметила З.Батоян 1 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопр...
А.Конджорян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Франции в Армении
1 февраля в парламенте руководитель фракции НС "Гражданский договор" А.Конджорян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Франции в Армении Оливье Декотиньи.Обсуждены ход демократических реформ в Армении, неуклонное противодействие коррупции. Состоялся обмен мнениями по процессу урегулирования...
Постоянная комиссия по вопросам евроинтеграции приняла главу делегации ЕС в РА
1 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян, заместитель председателя М.Галстян, члены комиссии Э.Варданян, С.Казарян, А.Геворкян и Т.Гаспарян встретились с главой делегации ЕС в РА Василисом Марагосом. Приветствуя гостя, А.Егоян высоко оценил сотрудничес...
Положительное заключение Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам по инициативе во втором чтении
1 февраля  Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам обсудила во втором чтении доработанный пакет о внесении изменений в законы “О прокуратуре" и "О Следственном комитете РА”, в авторстве депутата фракции "Гражданский договор" А.Давоян.Мнение правительства о пакете позитивное.К...
Законодательная инициатива по упрощению администрирования, разгрузке административных судов
“Подавляющая часть нарушений правил дорожного движения (ПДД) фиксируется средствами видеофоторегистрации, и в нынешних условиях выделять около 1,5 млрд ежегодно на бумажные уведомления не оправдано. Мы предусмотрели возможное цифровое временное решение до тех пор, пока не будет введена новая система...
Вице-спикер НС А.Аршакян выступил с приветственной речью на ежегодной конференции Союза предприятий передовых технологий
Вице-спикер НС А.Аршакян принял участие в 23-й ежегодной конференции Союза предприятий передовых технологий (СППТ).В своей приветственной речи зампредседателя парламента поздравил представителей СППТ и пожелал им успехов в предстоящей деятельности.А.Аршакян коснулся резких темпов роста сферы высокот...