Օրենքի նախագծով առաջարկվում է փոփոխություն կատարել Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրում՝ մասնավորեցման ցանկից հանելով «Արտակարգ իրավիճակների օդանավակայան» ՓԲԸ-ն. ասել է ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Առնակ Ավետիսյանը փետրվարի 6-ին ԱԺ հերթական նիստում:
Հիմնական զեկուցողի խոսքով օդանավակայանը, որը գտնվում է Լոռու մարզում, երկար տարիներ չի շահագործվել, թռիչքներ չի իրականացրել: Ըստ նրա՝ ընկերության գույքը կազմում է 61,7 հեկտար հողատարածք, իսկ շենքերի գերակշիռ մասն ամբողջությամբ քանդված է:
Առնակ Ավետիսյանը տեղեկացրել է, որ Կառավարության որոշմամբ կազմակերպության գույքն ամրացվել է Պաշտպանության նախարարությանը: Առաջարկվում է «Արտակարգ իրավիճակների օդանավակայան» ՓԲԸ-ն հանել մասնավորեցման ցանկից:
Զեկուցողը պատասխանել է պատգամավորների հարցերին, որոնք, մասնավորապես, վերաբերել են մասնավորեցման գործընթացի իրականացմանը, որեւէ կազմակերպությանը տրվող գույքի անհատույց օգտագործման պայմաններին:
Հարակից զեկուցող, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Նարեկ Ղահրամանյանը նշել է, որ հանձնաժողովում օրենքի նախագիծը քննարկվել է եւ ստացել դրական եզրակացություն: Պատգամավորը կոչ է արել կողմ քվեարկել օրենքի նախագծին:

“The draft law proposes to amend the 2017-2020 programme for the Privatization of the State Property by removing Emergency Airport CJSC from the list of privatization,” the Head of the State Property Management Committee of the RA Ministry of Territorial Administration and Infrastructure Arnak Avetisyan said this at the NA regular sitting on February 6.
According to the key rapporteur, the airport, which is located in Lori region, has not been operated for many years, and has not carried out flights. According to him, the company's property is 61.7 hectares of land, and most of the buildings are completely demolished.
Arnak Avetisyan informed that by the decision of the Government, the property of the organization was attached to the Ministry of Defense. It is proposed to remove Emergency Airport CJSC from the list of privatization.
The rapporteur answered the deputies’ questions, which, in particular, related to the implementation of the privatization process, the conditions of free use of the property given to any organization.
The co-rapporteur, the member of the NA Standing Committee on Economic Affairs Narek Ghahramanyan noted that the draft law was debated in the Committee and was endorsed. The deputy called on his colleagues to vote for the draft law.