Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստան ժամանած Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի անդամ Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ փետրվարի 13-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել ու ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Պատվիրակության անդամները եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Եղեռնի մասին հավաստող ցուցանմուշներին, վավերագրերին:

Parliamentary Delegation of United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On February 13, the parliamentary delegation of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland arrived in Armenia accompanied by the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, the member of the Armenia-Great Britain Friendship Group Sargis Khandanyan visited Tsitsernakaberd memorial Complex.
The guests laid a wreath and put flowers at the Eternal Fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide, honoured the memory of the Holy Martyrs.
The members of the delegation had been to the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with exhibits, documents proving the massacre.