Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստան ժամանած Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի անդամ Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ փետրվարի 13-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել ու ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Պատվիրակության անդամները եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Եղեռնի մասին հավաստող ցուցանմուշներին, վավերագրերին:

Парламентская делегация Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии посетила мемориальный комплекс в Цицернакаберде
13 февраля прибывшая в Армению парламентская делегация Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям, члена группы дружбы Армения-Великобритания С.Ханданяна, посетила мемориальный комплекс в Цицернакаберде.
Гости возложили венок и цветы к Вечному огню, увековечивающего жертв Геноцида армян, почтили память Св.Мучеников.
Члены делегации посетили Музей-институт Геноцида армян, ознакомились с удостоверяющими преступление экспонатами, документами.