Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Սոֆիա
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով փետրվարի 14-17-ը գտնվելու է Բուլղարիայի Հանրապետությունում:
Այցի շրջանակում նախատեսվում են երկկողմ հանդիպումներ ԲՀ վարչապետ Նիկոլայ Դենկովի, ԲՀ նախագահ Ռումեն Ռադեւի, ԲՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ռոսեն Ժելյազկովի եւ Բուլղարիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ:
14.02.2024
ԵՊՀ ուսանողների հետ հանդիպել եւ զրուցել է Ռուստամ Բաքոյանը
Դուք մեր վաղվա օրն եք, մեր ապագան. ասել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը՝ փետրվարի 14-ին ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ: Ողջունելով ապագա դիվանագետներին՝ պատգամավորը ներկա...

Возглавляемая А.Симоняном делегация отбыла с официальным визитом в Софию
Делегация, возглавляемая Председателем НС А.Симоняном, 14-17 февраля будет находиться с официальным визитом в Республике Болгария.
В рамках визита намечены двусторонние встречи с  Премьер-министром  Николаем Денковым, Президентом  Руменом Радевым, Председателем НС  Росеном Желязковым и членами группы дружбы Болгария-Армения.
14.02.2024
Встреча Р.Бакояна со студентами ЕГУ
“Вы наш завтрашний день, наше будущее”, - отметил заместитель председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Р.Бакоян на встрече 14 февраля со студентами факультета международных отношений ЕГУ.Приветствуя будущих дипломатов, депутат представил функции комиссии, с...