Առաջարկվում է բժշկական արտադրատեսակների արտադրության եւ սպասարկման լիցենզավորման պարտադիր պահանջը երկարաձգել
ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 21-ի հերթական նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ««Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Արմեն Գասպարյանի տեղեկացմամբ  օրենքի նախագծի ընդունման նպատակը բժշկական արտադրատեսակների արտադրությամբ կամ սպասարկմամբ զբաղվողներին լիցենզավորման գործընթացին պատշաճ պատրաստվելու համար ողջամիտ ժամանակահատված տրամադրելն է:
Այդ նպատակով  առաջարկվում է բժշկական արտադրատեսակների արտադրության եւ սպասարկման  լիցենզավորման պարտադիր պահանջը 2024 թվականի հունվարի 1-ից  երկարաձգել մինչեւ 2025 թվականի հունվարի 1-ը:

Предлагается продлить обязательное требование лицензирования производства и обслуживания медицинских изделий
21 февраля Постоянная комиссия НС по вопросам здравоохранения на очередном заседании обсудила в первом чтении проект о внесении изменений в закон “О медицинской помощи и обслуживании населения".
Заместитель министра здравоохранения РА А.Гаспарян проинформировал, что цель принятия законопроекта – предоставить разумный срок занимающимся производством или обслуживанием медицинских изделий для надлежащей подготовки к процессу лицензирования.
С этой целью предлагается продлить срок обязательного требования лицензирования производства и обслуживания медицинских изделий с 1 января 2024 г. до 1 января 2025 г.