Առաջարկվում է բժշկական արտադրատեսակների արտադրության եւ սպասարկման լիցենզավորման պարտադիր պահանջը երկարաձգել
ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 21-ի հերթական նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ««Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Արմեն Գասպարյանի տեղեկացմամբ  օրենքի նախագծի ընդունման նպատակը բժշկական արտադրատեսակների արտադրությամբ կամ սպասարկմամբ զբաղվողներին լիցենզավորման գործընթացին պատշաճ պատրաստվելու համար ողջամիտ ժամանակահատված տրամադրելն է:
Այդ նպատակով  առաջարկվում է բժշկական արտադրատեսակների արտադրության եւ սպասարկման  լիցենզավորման պարտադիր պահանջը 2024 թվականի հունվարի 1-ից  երկարաձգել մինչեւ 2025 թվականի հունվարի 1-ը:

It is proposed to extend the compulsory demand of licensing production and service of medical products
At February 21 regular sitting, the NA Standing Committee on Health Care in the first reading debated the draft law on Amending the law on Amending the law on Medical Aid and Service to the Population.
As the RA Deputy Minister of Health Armen Gasparyan informed, the goal of the adoption of the draft law is to give reasonable period for properly preparing the licensing process to those being engaged in the production or service of medical products.
It is proposed to extend the compulsory demand of production and service of medical products from, January 1, 2024 till January 1, 2025.