Խաչատուր Սուքիասյանը հանդիպել է ԵՊՀ ուսանողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը փետրվարի 26-ին հանդիպել է խորհրդարանում մասնագիտական փորձաշրջան անցնող ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ:
Խաչատուր Սուքիասյանի հետ ուսանողները զրուցել են ներկա աշխարհաքաղաքական զարգացումների, Հայաստանի՝ ՀԱՊԿ-ին անդամակցելու, մեր երկրի անվտանգային հարցերի եւ Թուրքիայի հետ Հայաստանի սահմանի բացման մասին: Վերջինիս առնչությամբ պատգամավորը նշել է, որ այդ դեպքում Հայաստանի համար կընդլայնվեն հաղորդակցության ճանապարհները:
«Եթե չունենանք զարգացած տնտեսություն, ապա չենք ունենա ոչինչ»,- ասել է պատգամավորը: Նա կարեւորել է հայկական ապրանքանիշի ստեղծումը, գինեգործության, գյուղատնտեսության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտների զարգացումը:
ԵԱՏՄ-ի շրջանակում համագործակցության վերաբերյալ Խաչատուր Սուքիասյանը նշել է, որ այդ հարթակը բավականին մեծ դեր ունի երկրի տնտեսական աճի ավելացման հարցում՝ հավելելով, որ այն պետք է առավել խորացնել եւ զարգացնել:
Պատգամավորն ուսանողներին հորդորել է լավ սովորել, դառնալ մրցունակ մասնագետ եւ զարգացնել Հայաստանը, քանի որ իրենք մեր երկրի ապագան են:

Khachatur Sukiasyan meets with YSU students
On February 26, the deputy of the RA NA Civil Contract Faction Khachatur Sukiasyan met with the 4-year students of the Faculty of International Relations of Yerevan State University (YSU), passing professional internship in parliament.
The students talked with Khachatur Sukiasyan about the current geopolitical developments, Armenia joining the CSTO, the security issues of our country and the opening of the border of Armenia with Turkey. Regarding the latter, the deputy noted that in that case the communication roads will be expanded for Armenia.
“If we don’t have developed economy, then we will have nothing,” the MP said. He emphasized the creation of the Armenian brand name, the development of winemaking, agriculture, information technologies.
Regarding the cooperation within the framework of the EEU, Khachatur Sukiasyan mentioned that that platform has a rather great role in the increase of the economic growth of the country, adding that we should more deepen and develop it.
The deputy urged the students to study well, to become a competitive specialist and to develop Armenia, as they are the considered to be the future of our country