ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են գերմանացի գործընկերների հետ
Մենք շատ հետաքրքրված ենք ձեր հանձնաժողովի հետ ավելի սերտ եւ բովանդակային համագործակցություն ունենալու հարցում. ասել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը՝ փետրվարի 26-ին հանձնաժողովի անդամների հետ ընդունելով ԳԴՀ Բունդեսթագի իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Էլիզաբեթ Վինկելմայեր-Բեքերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էլիզաբեթ Վինկելմայեր-Բեքերը հայ գործընկերներին ներկայացրել է իր գլխավորած հանձնաժողովի գործառույթները՝ նշելով, որ դրանցից բացի՝ հանձնաժողովը քննարկում է նաեւ արդիական հարցեր, որոնցից են, օրինակ, պատերազմական գործողությունների իրավաչափությունն ու հանցագործություններն Ուկրաինայում:
Այս համատեքստում ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արծվիկ Մինասյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից ԼՂ-ի եւ ՀՀ-ի ժողովրդի նկատմամբ իրականացված պատերազմական գործողություններին եւ հանցագործություններին, հետաքրքրվել նաեւ պատերազմական հանցագործներին պատասխանատվության ենթարկելու հնարավորության հարցով:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հանձնաժողովներում օրինագծերի քննարկման հարցին, օրենսդրական աշխատանքի ընթացքում իշխանություն-ընդդիմություն հարաբերություններին եւ տարաձայնություններին: «Մենք միակարծիք ենք այն հարցերում, որոնք վերաբերում են մեր քաղաքացիների կյանքին եւ նրանց կյանքի բարելավմանը»,- ասել է Էլիզաբեթ Վինկելմայեր-Բեքերը՝ նշելով նաեւ իշխող գործընկերների հետ ունեցած տարաձայնությունները:

Members of NA Standing Committee on State and Legal Affairs meet with German colleagues
We are very much interested in closer and more substantive cooperation with your Committee: The Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan said, receiving with the Committee members the delegation led by the Chairwoman of the Committee on Legal Affairs of the FRG Bundestag Elisabeth Winkelmeier-Becker on February 26.
Thanking their colleagues for reception, Elisabeth Winkelmeier-Becker presented to them the functions of the Committee headed by her, noting that besides that, the Committee also debates topical issues, among them, for example, the legality of war operations and the crimes in Ukraine.
In this context, the member of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Artsvik Minasyan touched upon the war operations committed by Azerbaijan against the people of Nagorno Karabakh and the Republic of Armenia, also was interested in the possibility of bringing the war criminals to justice.
The interlocutors referred to the debate of the bills in the Committees, the power-opposition relations during the legislative work and their disagreements. “We agree in the issues, which relate to our citizens’ life and the improvement of their life,” Elisabeth Winkelmeier-Becker said, mentioning also the disagreements having with the ruling party colleagues.