Խորհրդարանը շարունակել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցի քննարկումը
Ազգային ժողովը փետրվարի 29-ի նիստում շարունակել է քննարկել  Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը:  Կառավարությունն այդ պաշտոնում առաջադրել է Գարեգին Բաղրամյանի թեկնածությունը:
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անունից ելույթ է ունեցել Արծվիկ Մինասյանը: Խմբակցության քարտուղարն անդրադարձել է Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցին, որը տեղի է ունեցել երեկ: Հիշեցնենք, որ ՀՀ դատավորների ընդհանուր ժողովը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղում ընտրելու համար առաջարկել էր Դավիթ Բալայանի թեկնածությունը: Արծվիկ Մինասյանը քննադատել է իշխող խմբակցությանը, որը չէր մասնակցել գաղտնի քվեարկությանը, ինչի  արդյունքում Դավիթ Բալայանը չէր ընտրվել:
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անունից ելույթ է ունեցել Բաբկեն Թունյանը: Արձագանքելով Արծվիկ Մինասյանի ելույթին՝ Բաբկեն Թունյանը նշել է, թե երեկ հավանաբար առաջին նախադեպն էր, որ ընդդիմությունն ամբողջ կազմով մասնակցել է  ընտրության: Պատգամավորը հստակեցրել է՝ խմբակցությունն օգտվել է  իրեն վերապահված  իրավունքից, քանի որ համապատասխան  օրենքի համաձայն պատգամավորը կարող է ընտրել, չընտրել կամ չմասնակցել ընտրության:
«Շատ կարեւոր կառույցի նախագահի ընտրության հարցն է»,- վերադառնալով քննարկվող հարցին՝ ասել է Բաբկեն Թունյանը՝ նշելով, որ սա այն կառույցն է, որի հետ կապված խնդիրներն ու հարցերը բազմաթիվ են, քանի որ  առնչվում են  բոլոր քաղաքացիներին  ամենօրյա գործունեության մեջ:
Պատգամավորը տեղեկացրել է, որ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական  հանձնաժողովն արդյունավետ աշխատել է կառույցի հետ, ունեցել բազմաթիվ քննարկումներ:
Եզրափակիչ ելույթում Գարեգին Բաղրամյանն անդրադարձել է պատգամավորների հարցադրումներին, տվել պարզաբանումներ:

Parliament continues debate of issue of electing Chairman of RA Public Services Regulatory Commission
At February 2 9 sitting , the National Assembly continued debating debated the issue of electin g the Chairman of the Public Services Regulatory Commission (PSRC) of the Republic of Armenia. The Government nominated for that position Garegin Baghramyan as a candidate.
On behalf of the RA NA Armenia Faction Artsvik Minasyan gave a speech. The Secretary of the Faction touched upon the issue of election of the judge of the Constitutional Court, which was held yesterday. Let us remind that the General Assembly of RA Judges proposed the Davit Balayan’s candidacy for electing in the vacant position of judge of the Constitutional Court. Artsvik Minasyan criticized the ruling faction, which did not take part in secret ballot, as a result of which Davit Balayan was not elected.
On behalf of the RA NA Civil Contract Faction Babken Tunyan delivered a speech. Responding to Artsvik Minasyan’s speech, Babken Tunyan noted that the day before it was probably the first precedent that the opposition took part in the election, The MP assured that the Faction exercised the reserved right to it, as according the appropriate law, the deputy can elect, cannot elect or cannot take part in the election.
“It is the issue of electing Chairman of a very important structure,” Babken Tunyan said, coming back to the issue under debate, noting that this is the structure, and related to which the problems and issues are numerous, as they refer to all citizens’ everyday activities.
The deputy informed that the NA Standing Committee on Economic Affairs effectively worked with the structure and had many debates.
In his concluding speech Garegin Baghramyan referred to the deputies’ questions and gave clarifications.