ԳԴՀ կատարած այցի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Համբուրգի կառավարության ներկայացուցիչների հետ:
Համբուրգի ֆինանսների նախարար (Ֆինանսների սենատոր) Անդրեաս Դրեսելի հետ պաշտոնական հանդիպման ընթացքում արծարծվել են հայ-գերմանական արդի քաղաքական հարաբերությունների զարգացման եւ խորացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր, քննարկվել ֆինանսական, տնտեսական, էներգետիկ եւ զբոսաշրջային ոլորտներում փոխգործակցության ամրապնդման հարցեր: Ընդգծվել է Գերմանիայի դաշնային երկրամասերի հետ համագործակցության խթանմանն ուղղված քայլերի կարեւորությունը:
Հանդիպման մասնակիցներն ընդգծել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունը խթանելու համար անհրաժեշտ գործնական քայլեր նախաձեռնելու կարեւորությունը:
ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հանդիպում է ունեցել նաեւ Համբուրգի երկրամասի տրանսպորտի նախարար (Տրանսպորտի սենատոր) Անյես Թյարքսի հետ: Զրուցակիցներն անդրադարձել են հանրային տրանսպորտի բնագավառում առկա հիմնախնդիրներին եւ դրանց հաղթահարման ուղիներին` ընդգծելով այդ հարցում միջազգային լավագույն փորձի ուսումնասիրման կարեւորությունը:
Անյես Թյարքսը տեղեկացրել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամներին, որ 2025 թվականին Համբուրգը հյուրընկալելու է Հանրային տրանսպորտի համաշխարհային գագաթնաժողովը (Global Public Transport Summit Hamburg 2025) եւ հրավիրել հայ գործընկերներին առավել ակտիվ մասնակցություն ունենալ գագաթնաժողովին:

В ходе визита в ФРГ делегация группы дружбы НС Армения-Германия состоялись встречи с представителями правительства Гамбурга.
На официальной встрече с министром финансов (сенатором финансов) Гамбурга Андреасом Дресселем затронуты вопросы, связанные с перспективами развития и углубления современных армяно-германских политических отношений, обсуждены проблемы укрепления взаимодействия в финансовой, экономической, энергетической и туристической сферах. Подчеркнута важность шагов по развитию сотрудничества с федеральными землями Германии.
Участники встречи особо выделили инициирование необходимых практических шагов по развитию сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.
Делегация НС РА также встретилась с министром транспорта (сенатором транспорта) региона Гамбург Аньес Тяркс. Собеседники коснулись существующих проблем в сфере общественного транспорта и путей их преодоления, подчеркнув важность изучения успешного международного опыта в этом вопросе.
Аньес Тяркс проинформировала членов делегации НС РА, что в 2025 г. в Гамбурге пройдет Всемирный саммит общественного транспорта (Global Public Transport Summit Hamburg 2025) и пригласила армянских партнеров принять наиболее активное участие в саммите.