Ազգային ժողովը միշտ պատրաստ է համագործակցելու երիտասարդների հետ: Կարծում եմ,  որ դուք  լավ տպավորություններ եք ստացել ձեր կատարած աշխատանքից եւ միշտ կլինեք խորհրդարանի կողքին. ասել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը: Մարտի 15-ին Ազգային ժողովում հավաստագրեր են ստացել նոյեմբերի 17-ին Երեւանում անցկացված ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանի կազմակերպչական աշխատանքներում ներգրավված կամավորները:
Երիտասարդներին ողջունել է նաեւ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանը: Նա նշել է, որ աշխատանքը կատարվել է համատեղ ուժերով եւ հույս հայտնել, որ համագործակցությունը կլինի շարունակական:
Դավիթ Առաքելյանը տեղեկացրել է, որ սեպտեմբերի 12-15-ը նախատեսվում է Հայաստանում անցկացնել Միջխորհրդարանական միության երիտասարդ պատգամավորների ֆորումը՝ հավելելով, որ ակնկալում է երիտասարդ կամավորների ակտիվ մասնակցությունն այդ աշխատանքներին:

The National Assembly is always ready to cooperate with the youth. I think that you had good impressions from the work you did and you will always be next to the Parliament: The Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan said. On March 15, the volunteers involved in the organizational activities of the Autumn Meeting of the OSCE PA held in Yerevan on November 17 received certificates in the National Assembly.
The NA Chief of Staff, Secretary General Davit Arakelyan also welcomed the young people. He noted that the work was done by joint forces and expressed hope that the cooperation will be continuous.
Davit Arakelyan informed that on September 12-15 it is planned to hold the Forum of Young Parliamentarians of the Inter-Parliamentary Union in Armenia, adding that he expects the active participation of the young volunteers in these activities.