Մենք մշտապես կարեւորել ու շարունակում ենք կարեւորել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունները: Ողջունում ենք տարբեր ձեւաչափերով ֆրանսիացի գործընկերների ներկայությունը Հայաստանում եւ ուրախ ենք, որ երկկողմ կապերն արդեն տեւական ժամանակ է թեւակոխել են գործնական քայլերի իրագործման փուլ: Ողջունելով Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Անն-Լորանս Պետելի գլխավորած պատվիրակությանը` նշել է ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը:
Մարտի 25-ին խորհրդարանում կայացած հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամներ Սարգիս Խանդանյանը, Արմեն Խաչատրյանը, Նարեկ Զեյնալյանը, Լուսինե Բադալյանը, Արթուր Խաչատրյանը, Աղվան Վարդանյանը, Աննա Գրիգորյանը եւ Մհեր Մելքոնյանը:
Վլադիմիր Վարդանյանը կարեւորել է ֆրանսիացի գործընկերների մասնակցությունը միջազգային բազմակողմ հարթակներում եւ տարաբնույթ աջակցությունը հայանպաստ բոլոր նախաձեռնություններին:
Նշվել է, որ Ֆրանսիան լրջագույն դերակատարություն է ունենում մեր երկրի անվտանգային եւ ժողովրդավարական միջավայրի զարգացման գործում: Հայ խորհրդարանականներն ընդգծել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության կարեւորությունը մեր երկրի անվտանգության ապահովման հարցում:
Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Անն-Լորանս Պետելը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, արգասաբեր ու արդյունավետ է գնահատել երկկողմ գործակցությունը:
Հանդիպմանը հայ խորհրդարանականները ներկայացրել են Հայաստանի շուրջ տեղի ունեցող գործընթացները, անվտանգային մարտահրավերները:
Հայ եւ ֆրանսիացի պատգամավորները քննարկել են թե' երկկողմ եւ թե' բազմակողմ համագործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր:

We always highlighted and continue highlighting the Armenian-French relations. We welcome the presence of the French colleagues in different formats in Armenia, and we are happy that the bilateral ties have already entered the phase of implementation of practical steps. The Chairman of the RA NA Armenia-France Friendship Group Vladimir Vardanyan noted, welcoming the delegation led by the Chairwoman of the France-Armenia Friendship Group of the National Assembly of France Anne-Laurence Petel.
The members of the RA NA Armenia-France Friendship Group Sargis Khandanyan, Armen Khachatryan, Narek Zeynalyan, Luisne Badalyan, Artur Khchatryan, Aghvan Vardanyan, Anna Grigoryan and Mher Melkonyan took part in the meeting held in parliament on March 25.
Vladimir Vardanyan emphasized the French colleagues’ participation in international multilateral platforms and various support in all pro-Armenian initiatives.
It was noted that France has a most serious role in the development of the security and democratic environment of our country. The Armenian parliamentarians underscored the importance of the EU Civilian Mission in Armenia in ensuring the security of our country.
Thanking for warm reception, the Chairwoman of the France-Armenia Friendship Group Anne-Laurence Petel evaluated fruitful and effective the bilateral collaboration.
At the meeting the Armenian parliamentarians presented the ongoing processes and the security challenges of Armenia.
The Armenian and French deputies discussed issues regarding the deepening of bilateral, as well as multilateral cooperation.