Մենք մշտապես կարեւորել ու շարունակում ենք կարեւորել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունները: Ողջունում ենք տարբեր ձեւաչափերով ֆրանսիացի գործընկերների ներկայությունը Հայաստանում եւ ուրախ ենք, որ երկկողմ կապերն արդեն տեւական ժամանակ է թեւակոխել են գործնական քայլերի իրագործման փուլ: Ողջունելով Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Անն-Լորանս Պետելի գլխավորած պատվիրակությանը` նշել է ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը:
Մարտի 25-ին խորհրդարանում կայացած հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամներ Սարգիս Խանդանյանը, Արմեն Խաչատրյանը, Նարեկ Զեյնալյանը, Լուսինե Բադալյանը, Արթուր Խաչատրյանը, Աղվան Վարդանյանը, Աննա Գրիգորյանը եւ Մհեր Մելքոնյանը:
Վլադիմիր Վարդանյանը կարեւորել է ֆրանսիացի գործընկերների մասնակցությունը միջազգային բազմակողմ հարթակներում եւ տարաբնույթ աջակցությունը հայանպաստ բոլոր նախաձեռնություններին:
Նշվել է, որ Ֆրանսիան լրջագույն դերակատարություն է ունենում մեր երկրի անվտանգային եւ ժողովրդավարական միջավայրի զարգացման գործում: Հայ խորհրդարանականներն ընդգծել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության կարեւորությունը մեր երկրի անվտանգության ապահովման հարցում:
Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Անն-Լորանս Պետելը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, արգասաբեր ու արդյունավետ է գնահատել երկկողմ գործակցությունը:
Հանդիպմանը հայ խորհրդարանականները ներկայացրել են Հայաստանի շուրջ տեղի ունեցող գործընթացները, անվտանգային մարտահրավերները:
Հայ եւ ֆրանսիացի պատգամավորները քննարկել են թե' երկկողմ եւ թե' բազմակողմ համագործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր:

“Мы всегда придавали и продолжаем придавать важность армяно-французским отношениям. Приветствуем присутствие французских партнеров в Армении в различных форматах и ​​рады, что двусторонние отношения уже давно вступили в стадию реализации практических шагов”, - отметил председатель группы дружбы НС Армения-Франция В.Варданян, приветствуя делегацию, возглавляемую председателем группы дружбы Франция-Армения НС Франции Анной-Лоранс Петель.
Во встрече, состоявшейся 25 марта в парламенте, приняли участие С.Ханданян, А.Хачатрян, Н.Зейналян, Л.Бадалян, А.Хачатрян, А.Варданян, А.Григорян и М.Мелконян.
В.Варданян подчеркнул участие французских партнеров на международных многосторонних платформах и разнообразную поддержку всех проармянских инициатив.
Отмечено, что Франция играет серьезнейшую роль в развитии безопасности и демократической среды нашей страны. Армянские парламентарии подчеркнули важность гражданской миссии ЕС в Армении в обеспечении безопасности нашей страны.
Председатель группы дружбы Франция-Армения Анн-Лоранс Петель, поблагодарив за теплый прием, оценила двустороннее сотрудничество как плодотворное и эффективное.
На встрече армянские парламентарии представили происходящие вокруг Армении процессы, вызовы безопасности.
Армянские и французские депутаты обсудили вопросы углубления как двустороннего, так и многостороннего сотрудничества.