Այսօր տեղեկատվությունը շատ է եւ աղավաղված: Այդ ամենի մեջ ճիշտ ասելիքը կորում է: Անգամ մեդիագրագետ հասարակությունը հաճախ չի կարողանում հասկանալ, թե ինչ է ասվում, կամ արվում լրատվամիջոցների կողմից՝ տեղեկատվությունը միտումնավոր կամ ոչ միտումնավոր, սխալ ներկայացնելու պատճառով. ասել է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը խորհրդարանում մասնագիտական փորձաշրջան անցնող ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
Բաբկեն Թունյանը մանրամասն ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, գործունեությունն ու գործառույթները, օրենքների մշակման, քննարկման եւ ընդունման ընթացակարգերը:
Հարցուպատասխանի ձեւաչափով պատգամավորն անդրադարձել է մեր երկրի տնտեսության զարգացմանն ուղղված խնդիրներին, Հայաստան-ԵԱՏՄ համագործակցությանը: Ուսանողները հետաքրքրվել են նաեւ Հայաստանում նոր ատոմակայան կառուցելու անհրաժեշտությանն ու էներգետիկայի ոլորտին վերաբերող հարցերով: Բաբկեն Թունյանը նշել է, որ պետք է թուլացնել էներգիայի մեկ աղբյուրից կախվածությունը: Ըստ նրա՝ նախընտրելի է զարգացնել արեւային կայանների ավելացումը, որոնց թիվը վերջին տարիներին զգալի ավելացել է: Պատգամավորը հավելել է, որ մեր երկրին անհրաժեշտ է նաեւ նոր ատոմակայան:

“Сегодня информация обильна и искажена. При всем этом теряется то, что нужно сказать. Даже медиаграмотное общество зачастую не может понять, что говорят или делают средства массовой информации, из-за намеренного или непреднамеренного искажения информации”, - заявил заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян на встрече со студентами факультета международных отношений ЕГУ, которые проходят профессиональную практику в парламенте.
Б.Тунян подробно представил структуру, деятельность и функции парламента, процедуры разработки, обсуждения и принятия законов.
В формате вопросов-ответов депутат коснулся проблем экономического развития нашей страны, сотрудничества Армения-ЕАЭС. Студентов также интересовали необходимость строительства новой АЭС в Армении и вопросы, связанные с энергетической сферой. Б.Тунян отметил, что следует ослабить зависимость от единого источника энергии. По его словам, предпочтительнее увеличение солнечных электростанций, количество которых за последние годы значительно возросло. Депутат добавил, что нашей стране также нужна новая АЭС.