Այսօր տեղեկատվությունը շատ է եւ աղավաղված: Այդ ամենի մեջ ճիշտ ասելիքը կորում է: Անգամ մեդիագրագետ հասարակությունը հաճախ չի կարողանում հասկանալ, թե ինչ է ասվում, կամ արվում լրատվամիջոցների կողմից՝ տեղեկատվությունը միտումնավոր կամ ոչ միտումնավոր, սխալ ներկայացնելու պատճառով. ասել է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը խորհրդարանում մասնագիտական փորձաշրջան անցնող ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
Բաբկեն Թունյանը մանրամասն ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, գործունեությունն ու գործառույթները, օրենքների մշակման, քննարկման եւ ընդունման ընթացակարգերը:
Հարցուպատասխանի ձեւաչափով պատգամավորն անդրադարձել է մեր երկրի տնտեսության զարգացմանն ուղղված խնդիրներին, Հայաստան-ԵԱՏՄ համագործակցությանը: Ուսանողները հետաքրքրվել են նաեւ Հայաստանում նոր ատոմակայան կառուցելու անհրաժեշտությանն ու էներգետիկայի ոլորտին վերաբերող հարցերով: Բաբկեն Թունյանը նշել է, որ պետք է թուլացնել էներգիայի մեկ աղբյուրից կախվածությունը: Ըստ նրա՝ նախընտրելի է զարգացնել արեւային կայանների ավելացումը, որոնց թիվը վերջին տարիներին զգալի ավելացել է: Պատգամավորը հավելել է, որ մեր երկրին անհրաժեշտ է նաեւ նոր ատոմակայան:

Today, our information is much and distorted. In all of them the right thing loses. Even the media-literate society often is not able to understand what is said or is done by the media because of deliberately or non-deliberately, wrongly presenting the information: The Deputy Chair of the NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan said at the meeting with the students of the Faculty of International Relations of Yerevan State University (YSU), who were passing professional internship in parliament.
Babken Tunyan presented in detail the structure, the activities and the functions of the parliament, the procedures of revision, debate and adoption of the laws.
In the Q&A session the deputy referred to the problems aimed at the development of the economy of our country and the Armenia-EEU cooperation. The students were also interested in the issues regarding the necessity of building a new nuclear power plant in Armenia and the energy sector. Babken Tunyan noted that we should reduce dependence on a single source of energy. According to him, it is preferable to develop the increase of the solar station, the number of which considerably increased in recent years. The MP added that a new nuclear power plant is necessary for our country.