Աշխատանքային այցով Բեռլինում էին ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար, Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանն ու պատվիրակության անդամ, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության  պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը:
ԵԱՀԿ ԽՎ անդամ երկրների խորհրդարանականների հետ հայ պատգամավորները մասնակցել են «Լայնսվայլեր» սեմինարին, որի նպատակն էր վերլուծել ԵԱՀԿ տարածաշրջանում քաղաքականության եւ անվտանգության ներկա վիճակը, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասում խաղաղության եւ կայունության մարտահրավերները:
Քննարկումների ընթացքում մասնակիցները նշել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման գործընթացում վերջին դրական տեղաշարժերը, ընդգծել, որ անհրաժեշտ են շարունակական ջանքեր՝ կայուն խաղաղության պայմանագրի համաձայնեցման եւ տարածաշրջանում փոխկապակցվածության զարգացման համար:
«Լայնսվայլեր» սեմինարն ամենամյա քննարկումների շարք է, որը կազմակերպվում է ԵԱՀԿ ԽՎ-ի եւ Գերմանիայի Բունդեսթագի կողմից՝ Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության աջակցությամբ:

The Head of the Delegation of the National Assembly to the OSCE PA, the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan and the member of the Delegation, the deputy of the NA Civil Contract Faction Maria Karapetyan were in Berlin on a working visits.
The Armenian MPs with the parliamentarians of the OSCE PA member countries took part in the Leinsweiler Seminar, the purpose of which is to analyze the current state of politics and security in the OSCE region, including the peace and security challenges in the South Caucasus.
During the discussions the participants noted that recent positive developments on border delimitation between Armenia and Azerbaijan, but stressed that continued efforts are needed to agree a lasting and sustainable peace treaty and to develop inter-connections in the region.
The 2024 Leinsweiler Seminar is a series of annual discussions, organized by the OSCE PA and the German Bundestag, with funding by the German Ministry of Foreign Affairs.