ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի եւ ԵՊՀ ուսանողների  հանդիպման առանցքում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատմանը եւ սահմանագծմանը վերաբերող հարցերն էին:
Պատգամավորը նշել է, որ համապատասխան աշխատանքների ավարտից հետո հնարավոր կլինի երկու երկրների միջեւ խաղաղության պայմանագիր կնքել: Սերգեյ Բագրատյանը կարեւորել է հարցի լուծումը` նշելով, որ այն չպետք է թողնել սերունդներին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ համայնքների խոշորացմանը, այդ գործընթացի դրական եւ բացասական կողմերին: Պատգամավորը նշել է, որ կան խնդիրներ, որոնք ժամանակի ընթացքում լուծելի են:
Սերգեյ Բագրատյանը  հորդորել է ուսանողներին լինել ակտիվ եւ  լավ սովորել: «Մեր նպատակն է ունենալ այնպիսի երկիր, որտեղ  երիտասարդությունը կցանկանա ապրել եւ զարգացնել իր հայրենիքը»,- ասել է պատգամավորը:

The issues regarding the delimitation and demarcation of the state border between Armenia and Azerbaijan were at the core of the meeting of the deputy of the NA Civil Contract Faction Sergey Bagratyan and the YSU students.
The MP noted that after the completion of the relevant works, it will be possible to sign a peace treaty between the two countries. Sergey Bagratyan highlighted the solution of the issue, noting that it should not be left to the generations.
During the meeting, reference was also made to the enlargement of communities, the positive and negative sides of that process. The MP mentioned that there are problems that can be solved over time.
Sergey Bagratyan urged the students to be active and study well. “Our goal is to have such a country where the youth will want to live and develop their homeland,” the MP said.