ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան էր ժամանել Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության Պատգամավորների պալատի նախագահ Կլոդ Վիզլերի գլխավորած պատվիրակությունը:
Առանձնազրույց, ընդլայնված կազմով հանդիպում:
Կողմերը փաստել են Հայաստանի եւ Լյուքսեմբուրգի միջեւ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը՝ ընդգծելով խորհրդարանական դիվանագիտության կարեւորությունը երկու երկրների հարաբերությունների դինամիկ զարգացման հարցում:
Կլոդ Վիզլերի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը:

По приглашению А.Симоняна в Армении с официальным визитом находилась делегация во главе с Председателем Палаты депутатов Люксембурга
Делегация во главе с Председателем Палаты депутатов Великого Герцогства Люксембург Клодом Визлером находилась в Армении с официальным визитом по приглашению спикера НС А.Симоняна.
Личная беседа, встреча в расширенном составе.
Стороны констатировали политический диалог на высоком уровне между Арменией и Люксембургом, подчеркнув важность парламентской дипломатии в динамичном развитии отношений между двумя странами.
Делегацию, возглавляемую Клодом Визлером, приняли Премьер-министр Н.Пашинян и Президент Республики В.Хачатурян.