Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, փոխնախագահ Մերի Գալստյանը եւ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Հռիփսիմե Գրիգորյանը մայիսի 30-ին հանդիպել են Միջազգային իրավական համագործակցության կենտրոնի (CILC) ծրագրի ղեկավար Հանս վան դեն Բերգի հետ:
Ողջունելով հյուրին` հայ խորհրդարանականները կարեւորել են Նիդերլանդների կառավարության կողմից ֆինանսավորվող կենտրոնի գործունեությունը` ուղղված մեր երկրում բարեփոխումների իրականացման հարցում խորհրդատվական աջակցության տրամադրմանը:
Կողմերը քննարկել են կառույցի հետ խորհրդարանի եւ, մասնավորապես, Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Արման Եղոյանն ընդգծել է, որ, մասնավորապես, ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (CEPA) արդյունավետ կիրարկման հարցում հայկական կողմն ունի մասնագիտական եւ փորձագիտական օժանդակության կարիք:

On May 30, the Chair of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly Arman Yeghoyan, the Deputy Chair Meri Galstyan and the Member of the Standing Committee on Foreign Relations Hripsime Grigoryan met with the Project Manager of the Center for International and Legal Cooperation (CILC) Hans van den Berg.
Welcoming the guest, the Armenian parliamentarians highlighted the activity of the Center financed by the Government of the Netherlands aimed at providing advisory support in the implementation of the reforms in our country.
The sides discussed the issues on possible cooperation of the parliament with the structure, and particularly, the Standing Committee on European Integration.
Arman Yeghoyan underscored that in particular, in the effective implementation of the RA-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) the Armenian side needs professional and expert assistance.