Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, փոխնախագահ Մերի Գալստյանը եւ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Հռիփսիմե Գրիգորյանը մայիսի 30-ին հանդիպել են Միջազգային իրավական համագործակցության կենտրոնի (CILC) ծրագրի ղեկավար Հանս վան դեն Բերգի հետ:
Ողջունելով հյուրին` հայ խորհրդարանականները կարեւորել են Նիդերլանդների կառավարության կողմից ֆինանսավորվող կենտրոնի գործունեությունը` ուղղված մեր երկրում բարեփոխումների իրականացման հարցում խորհրդատվական աջակցության տրամադրմանը:
Կողմերը քննարկել են կառույցի հետ խորհրդարանի եւ, մասնավորապես, Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Արման Եղոյանն ընդգծել է, որ, մասնավորապես, ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (CEPA) արդյունավետ կիրարկման հարցում հայկական կողմն ունի մասնագիտական եւ փորձագիտական օժանդակության կարիք:

30 мая председатель Постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции А.Егоян, заместитель председателя М.Галстян и член Постоянной комиссии по внешним связям Р.Григорян встретились с руководителем программы Международного центра правового сотрудничества (CILC) Хансом ван ден Бергом.
Приветствуя гостя, армянские парламентарии подчеркнули деятельность финансируемого правительством Нидерландов центра, направленную на оказание консультативной помощи в проведении реформ в нашей стране.
Стороны обсудили вопросы возможного сотрудничества со структурами парламента и, в частности, с Постоянной комиссией по вопросам европейской интеграции.
А.Егоян подчеркнул, что армянская сторона также нуждается в профессиональном и экспертном содействии по эффективной реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА-ЕС (CEPA).