ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ հունիսի 15-ին մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Նիստի սկզբում հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանը հանդես է եկել տարեկան զեկույցով՝ ներկայացնելով իրականացված ծրագրերն ու գործող նախագծերի ընթացքը:
Քննարկվել են հիմնադրամի՝ 2023 թվականի գործունեության, ինչպես նաեւ ֆինանսական հաշվետվությունները, 2024 թվականի տարեկան բյուջեն ու հիմնադրամի աշխատանքներին վերաբերող այլ հարցեր:
Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ կառավարության անդամներ, հիմնադրամի տեղական մարմինների ներկայացուցիչներ եւ այլք:
Տեղի է ունեցել Խորհրդարանական աջակցության գործընկերների համակարգման հերթական ժողովը
ԱԺ աշխատակազմի նախաձեռնությամբ հունիսի 15-ին Ծաղկաձորում տեղի է ունեցել Խորհրդարանական աջակցության գործընկերների համակարգման արտագնա հերթական ժողովը: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանը ողջույնի խոսքում նշել է, որ նման շփումները համատեղ արդյունավետ աշխատանքի գրավականն են: Նա...

А.Симонян принял участие в заседании Попечительского совета Всеармянского фонда “Айастан”
15 июня Председатель НС А.Симонян вместе с Премьер-министром РА Н.Пашиняном и Президентом Республики В.Хачатуряном принял участие в заседании Попечительского совета Всеармянского фонда "Айастан".
В начале заседания исполнительный директор фонда А.Аршамян выступил с годовым отчетом, представив реализованные программы и ход действующих проектов.
Обсуждены деятельность фонда в 2023 г., а также финансовые отчеты, годовой бюджет 2024 г. и другие вопросы, касающиеся работ фонда.
В мероприятии приняли участие члены Правительства РА, представители местных органов фонда и др.
Очередное координационное совещание Партнеров парламентского содействия
15 июня по инициативе Аппарата НС в Цахкадзоре состоялось очередное выездное координационное совещание Партнеров парламентского содействия.В приветственной речи руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Д.Аракелян отметил, что подобные контакты являются залогом эффективной совместной работы. Он...