Ազգային ժողովի հունիսի 17-ի արտահերթ նիստում ժամը 18:30-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն` գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ավելի, քան 4 ժամ:
Հիշեցնենք, որ նիստի օրակարգում ընդգրկված է «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների հեղինակած «Կառավարության հրաժարականի եւ նոր կառավարություն ձեւավորելու անհրաժեշտության մասին» ԱԺ ուղերձի նախագիծը:
Մինչեւ ժամը 22:30-ը նիստերի իրավազորության ապահովման համար անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ արտահերթ նիստը չի կայացել:

На внеочередном заседании НС 17 июня, в 18:30, не зарегистрировалось соответствующее количество депутатов.
Председатель НС А.Симонян сообщил, что, согласно ст.51.4 конституционного закона "Регламент НС", ​​регистрация продолжается до тех пор, пока не будет зарегистрировано необходимое количество депутатов, но не более 4-х часов.
В повестке дня заседания – проект обращения НС "Об отставке правительства и необходимости формирования нового правительства", предложенный фракциями "Армения" и "Честь имею".
До 22:30 часов не было зарегистрировано необходимое количество депутатов для обеспечения правомочия заседаний. Внеочередное   заседание НС не состоялось.