ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 18-ին ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդին (նստավայրը՝ Թբիլիսի), ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Խորհրդարանի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին արդյունավետ աշխատանքի եւ համագործակցության համար` մաղթելով հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ:
«Շնորհակալ ենք հայ-էստոնական հարաբերությունների զարգացման գործում Ձեր անգնահատելի ներդրման, ջանքերի եւ նվիրվածության համար: Դուք մշտապես կարող եք հույս դնել Հայաստանի վրա` որպես երկիր, որը կիսում է Էստոնիայի եւ ԵՄ-ի հետ նույն արժեհամակարգը»,- ասել է ԱԺ նախագահը:
Ռինա Կալյուրանդը նշել է, որ ՀՀ-ում առաքելության 4 տարիների ընթացքում համագործակցությունը գործընկերների հետ եղել է բարձր մակարդակի վրա եւ վերահաստատել Էստոնիայի պատրաստակամությունը՝ աջակցել Հայաստանին ընթացող բարեփոխումների եւ ԵՄ-ի հետ հարաբերությունների սերտացման հարցում:
Զրուցակիցները փաստել են Հայաստան-Էստոնիա երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակի մասին` ընդգծելով շարունակական փոխայցերի կարեւորությունը:

On June 18, the RA NA President Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Estonia to Armenia Riina Kaljurand (residence: Tbilisi), who is finishing her diplomatic mission in Armenia.
The Head of the Parliament thanked the Ambassador for her effective work and cooperation, wishing her success in her future work.
“We are thankful for your invaluable contribution, efforts and dedication in the development of Armenian-Estonian relations. You can always count on Armenia as a country that shares the same value system with Estonia and the EU,” the NA President said.
Riina Kaljurand noted that during the 4 years of the mission in Armenia, cooperation with the partners was at a high level and reaffirmed Estonia’s readiness to support Armenia in ongoing reforms and closer relations with the EU.
The interlocutors documented the high level of Armenia-Estonia bilateral relations, emphasizing the importance of continuous mutual visits.