ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 22-ին այցելել է Չինաստանի տեղական օրենսդրական իրազեկման գրասենյակ: Պատվիրակությանն է ներկայացվել օրենսդրական բարեփոխումների, տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատանքը:
Հայ խորհրդարանականներն այցելել են նաեւ Ուհան քաղաքի արդյունաբերական գոտի, ծանոթացել Սենլան բիոտեխնոլոգիական հետազոտության եւ կենտրոնի արտադրական գործընթացին:
Պատվիրակությունը շրջայց է կատարել Դեղին արագիլի աշտարակում, որը կառուցվել է 223 թվականին Երեք թագավորությունների ժամանակաշրջանում: Հակոբ Արշակյանը գրառում է կատարել Պատվավոր հյուրերի մատյանում:

Делегация НС посетила в Китае местный офис по законодательному информированию
22 июня делегация во главе с вице-спикером НС А.Аршакяном посетила в Китае местный офис по законодательному информированию. Делегации были представлены законодательные реформы, ​​работа органов местного самоуправления.
Армянские парламентарии также посетили промышленную зону города Ухань, ознакомились с производственным процессом биотехнологического научно-исследовательского центра Сенлан.
Делегация осмотрела Башню Желтого Аиста, построенную в 223 г. в период Троецарствия. А.Аршакян внес запись в К нигу п очетных гостей.