ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 22-ին այցելել է Չինաստանի տեղական օրենսդրական իրազեկման գրասենյակ: Պատվիրակությանն է ներկայացվել օրենսդրական բարեփոխումների, տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատանքը:
Հայ խորհրդարանականներն այցելել են նաեւ Ուհան քաղաքի արդյունաբերական գոտի, ծանոթացել Սենլան բիոտեխնոլոգիական հետազոտության եւ կենտրոնի արտադրական գործընթացին:
Պատվիրակությունը շրջայց է կատարել Դեղին արագիլի աշտարակում, որը կառուցվել է 223 թվականին Երեք թագավորությունների ժամանակաշրջանում: Հակոբ Արշակյանը գրառում է կատարել Պատվավոր հյուրերի մատյանում:

On June 22, the delegation led by the RA NA President Hakob Arshakyan visited the Local Legislative Outreach Office. The work of the legislative reforms and the local self-government bodies was presented to the delegation.
The parliamentarians also visited the Economic and Technological Development Zone of the city of Wuhan, the Bio-Technological Research and Production Process Center of Senyang.
The delegation toured the Golden Eagle Tower, which was opened during the period of Three Kingdoms. Hakob Arshakyan left a note in the Book of Honorable Guests.