Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հունիսի 25-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Սերբիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչին:
Ողջունելով հյուրին` Սարգիս Խանդանյանն ընդգծել է, որ առանձնահատուկ են Հայաստան-Սերբիա հարաբերությունները: Հանձնաժողովի նախագահի խոսքով Սերբիան եվրոպական այն քիչ երկրներից է, ուր ՀՀ քաղաքացիները մեկնում են առանց մուտքի արտոնագրի պահանջի:
Կողմերը խոսել են երկու երկրների օրենսդիր մարմինների միջեւ համագործակցության խորացման անհրաժեշտության մասին: Նշվել է, որ Սերբիայում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններից հետո առաջիկայում Հայաստանի հետ կձեւավորվի բարեկամական խումբ:
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, ընդգծել է, որ Սերբիան ու Հայաստանը բարեկամական երկրներ են եւ ունեն շատ նմանություններ: Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչը կարեւորել է երկկողմ համագործակցությունը միջազգային տարբեր հարթակներում:
Զրուցակիցներն արձանագրել են տնտեսական, անվտանգային, կրթական, մշակութային, զբոսաշրջության ոլորտներում փոխգործակցության զարգացման ուղղությամբ առկա ներուժի իրացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել տարածաշրջանային անվտանգային հարցերի: Կողմերը կարեւորել են Հարավային Կովկասում եւ Բալկաններում հարատեւ խաղաղության հաստատումը:

25 июня председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Сербии в РА Татьяну Панайотович Цветкович.
Приветствуя гостью, С.Ханданян подчеркнул особые отношения Армения-Сербия. По словам председателя комиссии, Сербия – одна из немногих европейских стран,  посещаемых гражданами РА без визы.
Стороны коснулись необходимости углубления сотрудничества между законодательными органами двух стран. Отмечено, что после состоявшихся парламентских выборов в Сербии в ближайшее время будет сформирована группа дружбы с Арменией.
Поблагодарив за прием, посол подчеркнула, что Сербия и Армения – дружественные страны и имеют много общностей. Татьяна Панайотович Цветкович подчеркнула важность двустороннего сотрудничества на различных международных площадках.
Собеседники отметили необходимость реализации имеющегося потенциала для развития взаимодействия в сферах экономики, безопасности, образования, культуры и туризма.
На встрече затронуты вопросы региональной безопасности. Стороны подчеркнули важность установления долгосрочного мира на Южном Кавказе и Балканах.