Աշխատանքային այցով Բեռլինում գտնվող հայ խորհրդարանականները հունիսի 27-ին հանդիպել են Բունդեսթագի ԵՄ հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Անտոն Հոֆրայթերին եւ հանձնաժողովի անդամներին:
«Հայաստանը միշտ եղել է եվրոպական երկիր, եւ Հայաստանի ապագան Եվրոպայում է»,- ասել է Գերմանիայի Բունդեսթագի ԵՄ հարցերով հանձնաժողովի նախագահը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների խորացման հեռանկարները:
Կողմերն արձանագրել են, որ Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացումը պետք է մեծացնի ՀՀ դիմադրողականությունը եւ անվտանգությունը:
Զրուցակիցները խոսել են ՀՀ-ԵՄ տնտեսական եւ էներգետիկ համագործակցության խորացման ու առաջիկա ծրագրերի մասին:

Антон Хофрайтер – армянским депутатам: “Армения всегда была европейской страной, будущее которой в Европе”
27 июня армянские парламентарии, находящиеся в Берлине с рабочим визитом, встретились с председателем Комиссии Бундестага по делам ЕС Антоном Хофрайтером и членами комиссии.
"Армения всегда была европейской страной, и будущее Армении – в Европе", - подчеркнул председатель Комиссии Бундестага по делам ЕС.
На встрече обсуждались перспективы углубления отношений РА-ЕС.
Стороны отметили, что демократическое развитие Армении должно повысить устойчивость и безопасность РА.
Собеседники коснулись углубления экономического и энергетического сотрудничества РА-ЕС и предстоящих программ.