Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Լազար Կոմանեսկուին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հուլիսի 1-ին ընդունել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՍԾՏՀԿ) գլխավոր քարտուղար Լազար Կոմանեսկուին:
Ողջունելով զրուցակցին՝ Ալեն Սիմոնյանն ընդգծել է հանդիպման կարեւորությունը եւ նշել, որ Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում տարածաշրջանային համագործակցության եւ ինտեգրացիոն գործընթացներին:
Լազար Կոմանեսկուն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահին ընդունելության համար եւ շնորհավորել Հայաստանին կազմակերպության նախագահությունը ստանձնելու կապակցությամբ: Նա հույս է հայտնել, որ Հայաստանի նախագահության օրոք կհաջողվի հասնել կազմակերպության առջեւ դրված նպատակների իրականացմանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը Լազար Կոմանեսկուին է ներկայացրել նաեւ Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը եւ դրա իրագործմամբ տարածաշրջանի երկրների համար ընձեռվող նոր հնարավորությունները:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Հայաստանն իր միջազգայնորեն ճանաչված 29.743 քառակուսի կիլոմետրից այն կողմ որեւէ հավակնություն չունի. Լիլիթ Մինասյան
Ռումինիայում ընթացող Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) տարեկան 31-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցում է կառույցում ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը՝ ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար, Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտ...

On July 1, the RA NA President Alen Simonyan received the Secretary General of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC) Lazar Comanescu.
Welcoming the interlocutor, Alen Simonyan underscored the importance of the meeting and noted that Armenia pays great attention to the regional cooperation and integration processes.
In his turn Lazar Comanescu thanked the NA President for the reception and congratulated Armenia on assuming the Chairmanship-in-Office of the Organization. He expressed hope that during the tenure of the Chairmanship-in-Office of Armenia it will be succeeded to reach the implementation of the goals set before the organization.
The RA NA President also presented to Lazar Comanescu the Crossroads of Peace project initiated by the Government of Armenia and the new opportunities being given for the countries of the region by its implementation.
The interlocutors also discussed other issues of mutual interest.
Lilit Minasyan: Armenia does not have any ambitions beyond its internationally recognized 29 thousand 743 square kilometers
The RA NA delegation to OSCE, led by the Head of the Delegation of the National Assembly to the Organization, the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly Sargis Khandanyan participates in the works of the 31st Annual Session of the Parliamentary Assembly of the ...