Ազգային ժողովը հուլիսի 11-ին Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարել է արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
Օրակարգային որոշ հարցերի քննարկումը կիրականացվի հատուկ ընթացակարգով. դրանց երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը կիրականացվի առաջին ընթերցմամբ ընդունելուց հետ՝ քսանչորս ժամվա ընթացքում:
Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ««Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գեւորգ Պապոյանը:
Նախագծով առաջարկվում է օրենքի 11-րդ հոդվածի 8-րդ մասում ավելացնել  դրույթ, որի արդյունքում Կառավարությունը կարող է հավանության արժանացնել ոլորտային ներդրումային ծրագրերը:
Օրենսդրական նախաձեռնության ընդունման արդյունքում կամրագրվի Կառավարության կողմից ոլորտային ներդրումային ծրագրերին հավանության արժանացնելու իրավունքը՝ դրանով սահմանելով ոլորտային ներդրումային ծրագրերը հավանության արժանացնելու պարագայում իրավական որոշակիության սկզբունքին համապատասխան լիազորող նորմ:
Ըստ նախագծի՝ ներդրումային ծրագիր է համարվում տնտեսավարող սուբյեկտի նախաձեռնությամբ ներկայացված, պետական օժանդակության կարիք ունեցող եւ նախատեսվող ներդրումների ծավալը նախանշող ծրագիրը:

On July 11, the National Assembly convened an extraordinary session on the initiative of the Government, with the agenda set by the initiator.
The debate of some agenda items will be carried out in a special procedure: Their second reading debate will be carried out within twenty-four hours after their first reading adoption.
In the first reading, the draft law on Making Addendum to the Law on the Structure and Activities of the Government presented by the RA Minister of Economy Gevorg Papoyan was debated.
The draft proposes to add a provision to Article 11.8 of the law, as a result of which the Government can approve sectoral investment programmes.
As a result of the adoption of the legislative initiative, the right of the Government to approve sectoral investment programmes will be established.
According to the draft, an investment programme is considered to be the one presented by the initiative of an economic entity, requiring state support and specifying the volume of the planned investments.