Վրաստանի դեսպանը Ազգային ժողովում
Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Վրաստանի դեսպան Ռեւազ Գաչեչիլաձեին:
Պարոն Գաչեչիլաձեն շնորհակալություն հայտնեց Աժ նախագահին եւ Հայաստանի խորհրդարանին` Վրաստան-Ռուսաստան հակամարտության վերաբերյալ զուսպ, հավասարակշիռ եւ միջազգային հանրության համար ընդունելի կեցվածքի համար: Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը հույս հայտնեց, որ երկու պետությունների միջեւ առկա հակասությունները շուտով կհաղթահարվեն եւ նշեց, որ Հայաստանը պատրաստ է իր հավասարակշիռ դիրքորոշմամբ նպաստել ծագած խնդիրների լուծմանը: Պարոն Թորոսյանը նշեց, որ Հայաստանը միշտ էլ կողմ է տարածաշրջանային խաղաղությանն ու բարեկեցությանը եւ պատրաստ է հնարավորն անել դրա համար:
Նոյեմբերի 17-ին Սան Մարինոյում ԵԽԽՎ մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվելու է Հարավային Կովկասի կայունության պակտի ստեղծմանը նվիրված զեկույցը: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին նաեւ զեկույցին առնչվող հարցեր:
Հայաստանում Վրաստանի դեսպան Ռեւազ Գաչեչիլաձեի հետ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ եւ հայ-վրացական միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանն ու հնարավորություններին:

Ambassador of Georgia at National Assembly
On October 30 the President of the National Assembly of the Republic of Armenia received the Ambassador of Georgia in Armenia Mr. Revaz Gachechiladze.
Mr. Gachechiladze thanked the President of the National Assembly for showing a restrained, balanced and an acceptable position for the international community towards the Georgia-Russia conflict. Mr. Tigran Torosyan expressed hope that the conflicts between two countries will be soon overcome and noted that Armenia is ready to contribute to the settlement of problems with its balanced position. Mr. Torosyan said that Armenia is always for the regional peace and welfare and is ready to do its best for achieving it.
On November 17 at the PACE Standing Committee session of San Marino the report dedicated to the establishment of a Pact of Stability in South Caucasus will be discussed. During the meeting the parties discussed also other issues related to the report.
The opportunities and development of the Armenian-Georgian inter-parliamentary cooperation were also touched upon during the meeting with Mr. Revaz Gachechiladze, Ambassador of Georgia in Armenia.