Քառօրյա նիստերի երկրորդ օրվա աշխատանքները խորհրդարանն սկսեց քվեարկություններով. փետրվարի 27-ի նիստում Ազգային ժողովն ընդունեց մինչ այդ քննարկված բոլոր հարցերը. 15 նախագիծ եւ օրենսդրական փաթեթ, միջազգային 7 պայմանագիր:
Երկրորդ ընթերցմամբ ընդունելու համար պատգամավորներին ներկայացվեցին «Գույքահարկի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին», «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում» փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագծերը: «Ապահովագրության եւ ապահովագրական գործունեության մասին» օրենքի նախագիծը` 14 օրենքներում համապատասխան փոփոխությունների առաջարկով, ներկայացվեց երրորդ ընթերցման:
Այս հարցերի քննարկումից հետո Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը նիստը ընդմիջեց` հաշվի առնելով,  որ օրակարգում ընդգրկված հարցերի ճնշող մեծամասնությունը քննարկվել է, իսկ մնացած հարցերի հիմնական զեկուցողները, տարբեր պատճառներով, չեն կարող ներկայանալ:
Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը տեղեկացրեց, որ պատգամավոր Վռամ Գյուլզադյանը դադարեցնում է պատգամավորական լիազորությունները` այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:

Работа второго дня четырехдневных заседний парламента началась с голосования. На заседании 27 февраля Национальное Собрание приняло все рассмотренные ранее законопроекты: 15 проектов и законодательных пакетов и 7 международных договоров.
Законопроекты ,,О внесении дополнения в Закон РА ,,Об имуществе”, ,,О внесении изменения в Закон РА ,,О налоге на добавленную стоимость” и ,,О внесении изменения в Кодекс РА об административных правонарушениях” были представлены депутатам для принятия во втором чтении. Проект ,,О страховании и страховой деятельности” был представлен к третьему чтению с предложением о внесении соответствующих изменений в 14 законов.
Затем, Председатель НС Тигран Торосян, учитывая, что большая часть вопросов повестки дня была рассмотрена, а основные докладчики по остальным вопросам не могут присутствовать по разным причинам, прервал заседание.
Председатель НС Тигран Торосян сообщил, что депутат НС Врам Гюльзадян прекращaет свои депутатские полномочия  в связи с переходом на другую работу.