Ծնվել է 1961 թ., հոկտեմբերի 21-ին,Արարատի մարզի Զովաշեն գյուղում:
1984 թ. գերազանցության դիպլոմով ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետը եւ աշխատանքի է անցե լ «Գիտելիք» ընկերության Երեւանի քաղաքային վարչությունում` որպես դասախոսությունների կազմակերպիչ:
1989-1990 թթ. աշխատել է կոմերիտության Սպանդարյանի շրջկոմի քարտուղար:
1990-1993 թթ. եղել է Հայաստանի երիտասարդական միության փոխնախագահ:
1993 թ. նշանակվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր ֆիզիկական կուլտուրայի, սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի վարչության պետի երիտասարդարական հարցերով տեղակալ:
1995 թ. հուլիսին ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր: Եղել է ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1997 թ. նշանակվել է ՀՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի եւ սպորտի փոխնախարար:
2000-2004 թթ. եղել է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ:
2003-2007 թթ. աշխատել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ:
Պարգեւատրվել է «Մովսես Խորենացի» մեդալով, միջազգային օլիմպիական կոմիտեի ասոցիացիայի կողմից պարգեւատրվել է բարձրագույն «Պատվո նշան» շքանշանով:

Родился  21 октября 1961 г. в селе Зовашен Араратской области.
В 1984 г. с дипломом отличия окончил исторический факультет ЕГУ и приступил к работе в Ереванском городском управлении общества “Знание”  как организатор лекций.
В 1989-1990 гг. работал секретарем Спандарянского райкома комсомола.
В 1990-1993 гг. был заместителем председателя  Молодежного союза Армении.
В 1993 г. назначен заместителем начальника по делам  молодежи Управления по вопросам физической культуры, спорта и молодежи при Правительстве РА.
В июле 1995 г. избран депутатом  НС. Был членом  Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам.
В 1997 г. назначен заместителем министра культуры, по вопросам молодежи и спорта РА.
В 2000-2004 гг. был председателем Национального олимпийского комитета Армении.
В 2003-2007 гг. работал председателем Государственного комитета по физической культуре и спорту  при Правительстве РА.
Награжден медалью “Мовсес Хоренаци”, ассоциацией Международного олимпийского комитета награжден высшим орденом “Знак Почета”.