ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցութունը
Սեպտեմբերի 28-ին ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ երկրորդ  նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ  հոկտեմբերի 1-4-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը:
Չորրորդ գումարման ԱԺ երկրորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 12 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 38 հարց, միջազգային 21 պայմանագիր:
Չորրորդ  գումարման ԱԺ երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ հոկտեմբերի 1-4 -ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը կհաստատվեն հոկտեմբերի 1-ի ԱԺ նիստում:

28 февраля состоялось рабочее совещание НС под председательством Председателя НС Тиграна Торосяна.
Во время  совещания были обсуждены проект постановления о внесении дополнений в повестку дня второй сессии НС четвертого созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС от 1-4 октября. В раздел дополнений проекта повестки дня второй сессии НС четвертого созыва включено 12 вопросов. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 38 вопросов и 21 международный договор.
Проект постановления о внесениии дополнений в повестку дня второй сессии НС четвертого созыва и проект четырехдневных заседаний НС от 1-4 октября будут утверждены на заседании НС 1 октября.