ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հայտարարությունը
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը ձեռնամուխ է եղել «Հայ-թուրքական հարաբերություններ. հիմնախնդիրներ եւ հեռանկարներ» թեմայով խորհրդարանական լսումների կազմակերպմանը:
Լսումները նպատակ ունեն լայն քննարկման արդյունքում պարզաբանելու հայ թուրքական հարաբերություններում առկա ճգնաժամի պատճառները, գնահատելու գոյություն ունեցող հիմնախնդիրների բնույթը եւ ճշգրտելու խորհրդարանական դիվանագիտության հնարավորություններն ու մեխանիզմները` այդ հարաբերությունների կարգավորման գործում:
Խորհրդարանական լսումները նախատեսվում է անցկացնել 2007 թվականի դեկտեմբերի 19-20-ը:
Լսումներին մասնակցելու համար հրավիրվում են բոլոր շահագրգիռ քաղաքական եւ հասարակական կազմակերպությունների, քաղաքական հետազոտական կենտրոնների ներկայացուցիչներն եւ փորձագետները:
Լսումների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք դիմել ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողով /հեռ 588-517, ֆաքս 52-54-30,  e-mail : artakin@parliament.am /:

Объявление Постоянной комиссии НС РА по внешним сношениям
Постоянная комиссия по внешним сношениям выступила с инициативой организации парламентских слушаний на тему: ,,Армяно-турецкие отношения – проблемы и перспективы”.
Слушания имеют целью выявить в результате обсуждений причины существующего кризиса в армяно-турецких отношениях, оценить сущность имеющихся проблем и конкретизировать возможности и механизмы парламентской дипломатии для урегулирования этих отношений.
Парламентские слушания намечается провести 19-20 декабря 2007 года. Для принятия участия в слушаниях приглашаются эксперты и предствители всех заинтересованных политических и общественных организаций, политических исследовательских центров.
Для получения дополнительной информации по слушаниям можно обратиться в Постоянную комиссию Национального Собрания РА по внешним сношениям (тел. 588-517, fax 52-54-30, e- mail: artakin@ parliament. am).