Չեխիայի Հանրապետության Սենատի նախագահի այցը Հայաստան
Սեպտեմբերի 11-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Չեխիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Պրշեմիսլ Սոբոդկայի գլխավորած պատվիրակությունը:
Սեպտեմբերի 12-ին իր աշխատանքները կսկսի հայ-չեխական գործարար համաժողովը, որի բացման արարողությանը կմասնակցեն երկու խորհրդարանների նախագահները:
Նույն օրը նախատեսված են հանդիպումներ Ազգային ժողովում. Չեխիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Պրշեմիսլ Սոբոդկան առանձնազրույց կունենա Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանի հետ, իսկ պատվիրակության անդամները կհանդիպեն Հայաստան-Չեխիա պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների հետ, որից հետո կլինի ընդլայնված կազմով հանդիպում:
Չեխիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Պրշեմիսլ Սոբոդկան Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակ կդնի ցեղասպանության զոհերի հիշատակին եւ կայցելի թանգարան:
Սեպտեմբերի 12-ին Չեխիայի Սենատի նախագահին կընդունեն նաեւ ՀՀ  նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: Օրվա հանդիպումները խորհրդարանում կամփոփվեն համատեղ մամլո ասուլիսով:
Սեպտեմբերի 13-ին Չեխիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Պրշեմիսլ Սոբոդկային կընդունի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը: Նույն օրը պատվիրակությունը կմեկնի Երեւանից:

Визит Председателя Сената Чешской Республики в Армению
11 сентября с официальным визитом в Армению прибывает делегация, возглавляемая Председателем Сената  Чешской Республики Пршемыслом Сободкой.
12 сентября свою работу начнет армяно-чешский бизнес-форум, в церемонии открытия которого примут участие председатели обоих парламентов.
В тот же день предусмотрены встречи в Национальном Собрании:  состоится личная встреча Председателя Сената  Чешской Республики Пршемысла Сободки с Председателем НС Тиграном Торосяном, а члены делегации встретятся с членами группы депутатской  дружбы  Армения – Чехия, после чего состоится встреча в расширенном составе.
Председатель Сената  Чешской Республики Пршемысл Сободка возложит венок к мемориалу жертв Геноцида армян и посетит музей в Цицернакаберде.
12 сентября Председателя Сената  Чехии примут также Президент РА Серж Саргсян, Премьер-министр РА Тигран Саркисян, министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян. Встречи в парламенте будут обобщены на совместной пресс-конференции.
12 сентября Председателя Сената  Чешской Республики Пршемысла Сободку примет Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй. В тот же день делегация отбудет из Еревана.