Աշխատանքային հանդիպում ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի հանձնաժողովում
Նոյեմբերի 20-ին տեղի ունեցավ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ  էլեկտրոնային զանգվածային լրատվամիջոցների գործունեության ոլորտի օրենսդրության փոփոխության նպատակով կազմված  աշխատանքային խմբի  անդրանիկ նիստը, որտեղ քննարկվեց ԱԺ մշտական հանձնաժողովի անդամների հեղինակած «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ  օրենքի նախագիծը, որում առաջարկվող փոփոխությունները պայմանավորված են ՀՀ Սահմանադրությամբ եւ ԵԽԽՎ 1609 բանաձեւով առաջարկվող դրույթներով:
Աշխատանքային խմբում ընդգրկված են շահագրգիռ միջազգային եւ տեղական կառույցների փորձագետներ, ոլորտի մասնագետներ:
Հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանն անդրադառնալով նախագծի ստեղծման պատմությանը, նշեց, որ ստացվել են կառավարության, ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի եւ ԵԽ փորձագիտական եզրակացությունները եւ դիտողությունները, որոնք հաշվի առնելով օրինագծի համահեղինակները լրամշակել են այն: Դրույթ առ դրույթ ներկայացնելով օրինագիծը, պարոն Աշոտյանն աշխատանքային խմբի անդամներին առաջարկեց ցուցաբերել զուտ փորձագիտական վերաբերմունք եւ  դիտողությունները գրավոր ներկայացնել հանձնաժողովին:

Рабочая встреча в Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта
20 ноября состоялось первое заседание Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта и рабочей группы, созданной для внесения изменения в законодательство в сфере деятельности СМИ. На заседании обсуждался предложенный членами парламентской комиссии проект  закона “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О телевидении и радио”, поправки в который обусловлены Конституцией РА и предлагаемыми положениями резолюции 1609 ПАСЕ.
В рабочую группу включены эксперты, специалисты сферы заинтересованных международных и местных структур.
Председатель комиссии А.Ашотян, обратившись к истории создания проекта, отметил, что получены заключения и замечания правительства, Ереванского офиса ОБСЕ и экспертов СЕ, с учетом которых законопроект доработан соавторами. Представляя каждое положение законопроекта в отдельности, г-н Ашотян предложил членам рабочей группы проявить исключительно экспертный подход и письменно представить комиссии замечания.